Titulinis / Paslaugos / Urologija / Kaunas / Pasaitėlio plastika (frenuloplastika)
Specialistai
Paslaugos

Pasaitėlio plastika (frenuloplastika) Kaune

Prieš atliekant operaciją būtina gydytojo konsultacija

Pasaitėlio plastika (frenuloplastika ar frenulotomija), tai nedidelės apimties operacija, kuri atliekama vyrams, kurie dėl trumpo pasaitėlio jaučia diskomfortą atsmaukiant apyvarpę. Nemalonūs pojūčiai dažniausiai patiriami lytinių santykių metu.

Kas yra trumpas varpos pasaitėlis?

Varpos pasaitėlis (frenulum), tai odos juostelė prasidedanti ties apyvarpe ir besibaigianti ties varpos galva. Kartais jis yra per trumpas, tai būklė vadinama frenulum breve. Sveikų vyrų apyvarpė juda laisvai, įtampa nejaučiama nei ramybės metu, nei esant erekcijai. Jeigu pasaitėlis per trumpas, jaučiamas diskomfortas, skausmas, tempimas lytinių santykių metu, kartais frenulum įplyšta ir pakraujuoja. Dėl nemalonių pojūčių sunku palaikyti kietą varpą, atsiranda erekcijos sutrikimai.

Kodėl pasaitėlis būna trumpas?

Dažniausiai trumpas pasaitėlis būna įgimtas. Labai retais atvejais frenulum sutrumpėja dėl traumos ar uždegimo.

Kaip atskirti trumpą pasaitėlį nuo susiaurėjusios apyvarpės?

Dažnai maišomos dvi patologijos, tai trumpas pasaitėlis (frenulum breve) bei siaura apyvarpė (fimozė). Abu sutrikimai neleidžia lengvai atsmaukti apyvarpės ir sukelia didelį diskomfortą lytinių santykių metu. Fimozė skiriasi nuo frenulum breve tuo, kad pagrindinė kliūtis lengvai atsmaukti apyvarpę yra ne trumpas pasaitėlis, bet siauras odos „žiedas“ apyvarpės srityje. Tokiais atvejais tikslinga atlikti apipjaustymą (cirkumciziją). Jeiu jums kyla abejonių, kokia patologija gali būti pas jus, būtinai pasirodykite urologui. Frenulum breve ar susiaurėjusi apyvarpė diagnozuojama apžiūros metu.

Kaip gydomas trumpas pasaitėlis?

Frenulum breve gydoma atliekant operaciją – pasaitėlio plastiką (frenuloplastika ar frenulotomija). Operacija atliekama vietinėje nejautroje, į pasaitėlio sritį, labai plona adata sušvirkščiant anestetiko. Atliekamas pjūvis pasaitėlio srityje, kraujavimas stabdomas elektrokaustikos pagalba bei specialiais siūlais. Po operacijos paliekamas sterilus tvarstis. Visa procedūra trunka apie 20-30 minučių.

Kiek laiko trunka gijimas?

Atlikus pasaitėlio plastikos negalima turėti lytinių santykių, tol kol dar yra siūlai. Siūlai yra tirpūs ir iškrenta patys per 2-4 savaites. Reikia kartą dienoje operacinę vietą dezinfekuoti bei pakeisti tvarstį. Pasaitėlio operacija darbui ar sportui netrukdo.

Operuojantys gydytojai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.