Titulinis / Paslaugos / Ultragarso tyrimai / Kaunas / Transkranijinė spalvinė sonografija Kaune
Specialistai
Paslaugos

Transkranijinė spalvinė sonografija

Transkranijinė – tai reiškia, kad yra tiriamos kaukolės viduje esančios smegenys. Tai saugus ir neinvazinis ultragarsinis tyrimo metodas, kurio metu realiuoju laiku yra registruojami ir įvertinami dinaminiai procesai, vykstantys galvos smegenų arterijose, patologiniuose kraujagyslių dariniuose.

Atliekant procedūrą yra tiriamos vidurinė, priekinė ir užpakalinė galvos smegenų arterijos, vidinės miego arterijos smegeninė dalis, akies arterijos, slankstelinių arterijų smegeniniai segmentai, pamatinė arterija.

Tyrimo metu yra matomi galvos smegenų kraujagyslių spalviniai signalai, todėl galima tiksliau parinkti kraujotakos greičių matavimo kampą, o pačias kraujagysles tampa kur kas lengviau atpažinti ir įvertinti jų būklę – tai padeda išvengti diagnozinių klaidų, be to, koreguojant tyrimo kampą, standartizuojami kraujotakos greičiai.

Transkranijinę spalvinę sonografiją rekomenduojama atlikti ne tik pacientams, kurie jaučia galvos svaigimą ir skausmus, bet ir tiems, kurie patiria regėjimo sutrikimus, protarpinius aklumus, akipločio susiaurėjimą, pusiausvyros, koordinacijos sutrikimus, retkarčiais jaučia silpnumą kojose ir rankose, galūnių tirpimą. Taip pat šis tyrimas rekomenduojamas tiems, kurie pastebi įvairius kalbos sutrikimus, ūžesius galvoje ar ausyse, spengimą.

Tyrimui nereikia jokio specialaus pasiruošimo, tačiau turėtumėte perspėti gydytoją apie vartojamus vaistus, kurie daro įtaką jūsų kraujotakai. Pati tyrimo trukmė priklauso nuo pacientų kaulų storio, kaulų pralaidumo ir kitų individualių veiksnių.

Ultragarsinis galvos smegenų tyrimas yra viena patogiausių procedūrų šiuolaikinėje medicinoje. Jis neturi jokios žalos tiriamajam, yra palyginti pigus, rezultatai matomi iš karto bei yra visiškai neskausmingas. Šį tyrimą galima atlikti ir kūdikiams per momenėlį, nes jis visiškai neinvazinis ir nenaudojantis jonizuojančios spinduliuotės.

Atlikta transkranijinė spalvinė sonografija leidžia išsiaiškinti tokias ligas kaip stenozė, įgimta displazija, arterinė aneurizma, trombozė taip pat nustatyti kraujotakos nepakankamumą tam tikroje smegenų srityje, netiesiogiai išmatuoti smegenų skysčio spaudimą.

Tyrimas padeda:

  • nustatyti galvos smegenų arterijų kraujotakai reikšmingus susiaurėjimus ir/ar užsikimšimus;
  • surasti kaklo arterijų pakitimus ir įvertinti smegenų kraujotaką;
  • įvertinti rezervinę smegenų kraujotaką;
  • nustatyti kraujagyslių vystymosi anomalijas ir kt.

Tyrimą atliekantys specialistai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.