Titulinis / Paslaugos / Gastroenterologija / Kaunas / Gastroskopijos tyrimas be skausmo
Specialistai
Paslaugos

Gastroskopijos tyrimas be skausmo

Gastroskopijos (ezofagogastroduodenoskopijos) metu, naudojant specialų prietaisą – endoskopą – „iš vidaus“ apžiūrima paciento stemplė, skrandis bei dvylikapirštė žarna. Tyrimo tikslas – įvertinti paciento viršutinį virškinimo traktą, diagnozuoti ligas ir paskirti efektyvų gydymą.

Pacientai, jaučiantys pilvo skausmą, pykinimą (vėmimą), nevirškinimo, deginimo jausmą už krūtinkaulio, apsunkintą ryjimą ar pastebėję juodas išmatas, turėtų kreiptis į gydytoją gastroenterologą.

Dažnai šis endoskopinis tyrimas žmonių vadinamas skrandžio tyrimu.

Tyrimo nauda

Procedūros metu įvertinama skrandžio ir viršutinės virškinamojo trakto dalies gleivinė, aptinkamos erozijos, opos, uždegiminiai pakitimai, polipai, ikivėžinės skrandžio būklės bei navikiniai pakitimai.

Pasiruošimas tyrimui

  • atlikite gydytojo paskirtus kraujo tyrimus. Jūsų patogumui tai galite atlikti ir „Gijos Klinikose“;
  • prieš gastroskopijos tyrimą negalima valgyti ir gerti 6 val.;
  • apie reguliariai naudojamus vaistus, ypač kraują skystinančius, būtina pasakyti gydytojui;
  • kadangi po tyrimo nerekomenduojama vairuoti, todėl iš anksto pasirūpinkite grįžimo namo galimybe. Žinoma, galime Jums iškviesti ir taksi;
  • patariama gastroskopijos atlikimo dieną atvykti su lydinčiu asmeniu, kuriam bus suteikta visa reikiama informacija, kol atsigausite po bendrinės nejautros. Žinoma, visą informaciją rasite ir prisijungę prie savo asmeninės esveikata.lt paskyros.

Tyrimo eiga

Pro burną į stemplę, skrandį ir dvylikapirštę žarną įvedamas plonas ir lankstus endoskopo vamzdelis, kurio gale esanti maža kamera perduoda vaizdą į prietaiso monitorių. Taip gydytojas gastroenterologas gali iš vidaus apžiūrėti viršutinį virškinamąjį traktą, įvertinti pakitimus, uždegiminius procesus ir kt. Esant reikalui paimamos biopsijos iš pakitusios gleivinės ar atliekamas greitasis H. pylori bakterijos nustatymo testas.

Įprastai tyrimas trunka maždaug 10 min.

Atliekant procedūrą taikoma bendrinė nejautra (narkozė). Tai reiškia, kad nejausite diskomforto, skausmo.

Gastroskopijos tyrimai atliekami naudojant modernią ir itin tikslią japonų gamintojo OLYMPUS endoskopinę sistemą.

Po tyrimo

Iš operacinės pacientas pervežamas į vienvietę palatą, kurioje atsigauna ir, leidus gydytojui, gali vykti namo. Kadangi gastroskopija atliekama bendrinėje nejautroje, pacientas visą dieną gali jaustis apsvaigęs, mieguistas. Todėl rekomenduojama tą dieną nevairuoti automobilio ir nedirbti – patariama pasiimti laisvadienį ir pailsėti namuose.

Procedūrą atlieka

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.