Titulinis / Paslaugos / Kardiologija / Kaunas / Veloergometrija (krūvio elektrokardiograma)
Specialistai
Paslaugos

Veloergometrija (krūvio elektrokardiograma)

Veloergometrija (krūvio elektrokardiograma) – tyrimas, kurio metu įvertinamas širdies darbas apkrovos ir streso sąlygomis, širdies pajėgumas ir jos rezervai. Veloergometrijos metu pacientas gauna dozuotą ir didėjantį fizinį krūvį, mindamas specializuotą medicininį dviratį. Prieš fizinį krūvį, jo metu ir atsigavimo laikotarpiu yra registruojama paciento elektrokardiograma, pulso dažnis, matuojamas arterinis kraujo spaudimas, stebima bendra paciento būklė.

Tyrimas

Pacientui, prieš atliekant krūvio elektrokardiogramą, prie krūtinės, rankų ir kojų pridedami elektrodai ir sujungiami su EKG registravimo aparatu, uždedama kraujospūdžio matavimo manžetė. Pacientui pasiruošus, jis pradeda vienodu tempu minti medicininį dviratį. Priklausomai nuo jo pajėgumo, kas kelias minutes fizinis krūvis bus atitinkamai ir dozuotai padidinamas, t. y. padidės apkrova sukant pedalus. Tyrimas gali būti nutrauktas bet kuriuo metu. Po tyrimo, įvertinama organizmo būklė atsigavimo laikotarpiu.

Konsultuojantys gydytojai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.