Titulinis / Paslaugos / Kardiologija / Kaunas / Holterio monitoravimas (ilgalaikė elektrokardiograma)
Specialistai
Paslaugos

Holterio monitoravimas (ilgalaikė elektrokardiograma)

Holterio monitoravimas yra ilgalaikis elektrokardiogramos registravimas. Standartiškai tai yra viena para, kurios metu pacientas, gyvendamas įprastiniu kasdieniniu ritmu, nešiojasi po drabužiais, ant kaklo pakabintą mažą ir lengvą aparatuką. Jis prijungtas prie ant krūtinės priklijuotų trijų lipdukų – elektrodų. Pacientui rekomenduojama dirbti įprastinius kasdienius darbus, bet negalima liesti elektrodų, praustis duše ar vonioje. Patariama pildyti dienoraštį, kuriame, pažymėdamas tikslų laiką, pacientas užrašo ypatingesnius savo veiklos momentus: pvz. 14:30 – „Lipau laiptais į 5 aukštą“. Jei pajutote skausmą širdies plote ar nemalonų pojūtį (diegimą, maudimą, sunkumą), paspauskite paciento mygtuką: atmintyje bus pažymėtas šis laikas, o kardiologas atkreips dėmesį į tuo metu užrašytą elektrokardiogramą. Šiuos momentus taip pat prašome užrašyti dienoraštyje.  Elektrokardiograma įrašoma į aparato atmintį.

Po paros laiko pacientas dar kartą apsilanko pas kardiologą, kuomet aparatas yra nuimamas. Užfiksuota paros ar ilgesnio laikotarpio elektrokardiograma perkeliama į kompiuterį, speciali programa ją analizuoja bei pateikia išvadas. Programos padarytas išvadas kruopščiai peržiūri ir įvertina „Gijos Klinikų“ kardiologas.


Kas dar nustatoma šio tyrimo metu?

Nustatomi ne tik širdies permušimai (ekstrasistolės), bet analizuojama, koks per parą buvo rečiausias pulsas (bradikardija), koks dažniausias (tachikardija). Matoma, kaip širdies ritmas kinta kiekvieną minutę, valandą, dieną ir naktį.

Vegetatyvinė diagnostika – naujiena, atliekant Holterio monitoringą

Vegetatyvinės diagnostikos programa analizuoja Holterio monitoravimo metu užfiksuotos elektrokardiogramos (EKG) duomenis. Skirtingais pjūviais vertinami paciento širdies ritmo pokyčiai, t. y. kaip keičiasi širdies susitraukimų dažnis, lyginant vieną širdies dūžį su kitu. Vegetatyvinės diagnostikos pagalba įvertinama paciento miego kokybė bei streso lygis, autonominių nervų sistemos (simpatinės ir parasimpatinės) dalių būklė ir reguliavimo galimybės.

Prieširdžių virpėjimo epizodai

Analizuojant elektrokardiogramą (EKG) galima rasti ir įvertinti tokius ritmo sutrikimus kaip prieširdžių virpėjimas, plazdėjimas.

Konsultuojantys gydytojai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.