Titulinis / Paslaugos / Ginekologija / Kaunas / Šlapimo nelaikymo gydymas, stiprinant dubens dugno raumenis
Specialistai
Paslaugos

Šlapimo nelaikymo gydymas, stiprinant dubens dugno raumenis

Dauguma skirtingo amžiaus moterų, dėl įvairių priežasčių, susiduria su nevalingu šlapimo tekėjimu, kitaip vadinamu šlapimo nelaikymu. Kai kurioms moterims bėgant ar kosint nuteka vos keli šlapimo lašai, kitoms – didelis šlapimo kiekis pasišalina vos atsiradus poreikiui šlapintis. Gydymas priklauso nuo šlapimo nelaikymo tipo, jo sunkumo ir pagrindinės priežasties.

Kompleksinis gydymas vienoje vietoje

Moterims, kurias vargina šlapimo nelaikymas, rekomenduojame užsiregistruoti akušerės-ginekologės prof. E. Bartusevičienės konsultacijai „Gijos Klinikose“. Gydytoja įvertins ligos eigą ir paskirs efektyvų gydymą. Vienas iš šlapimo nelaikymo gydymo būdų – dubens dugno raumenų stiprinimas (silpni dubens dugno raumenys nebegali normaliai išlaikyti dubens organų, dėl šios priežasties žmogus susiduria su įvairiais savo organizmo sutrikimais, pavyzdžiui, šlapimo nelaikymu). Akušerei-ginekologei paskyrus būtent šį gydymo metodą, „Gijos Klinikų“ gydytoja reabilitologė G. Marozienė, įvertinus individualų pacientės atvejį, fizinę būklę ir pajėgumą, skirs reabilitacinį gydymą. Sudarytas individualus reabilitacijos planas gali apimti gydomąją mankštą (kineziterapiją), fizioterapijos procedūras ir kitas reikiamas priemones.

Nuoseklus darbas su kineziterapeute

„Gijos Klinikų“ kineziterapeutė J. Šulginienė individualių užsiėmimų metu išmokins pacientę pajausti vos kumščio dydžio dubens dugno raumenyną. Šių raumenų nematome, išoriškai negalime užčiuopti, todėl jų treniravimas tampa sudėtingesnis nei pavyzdžiui, kojų, rankų, nugaros ir kitų mūsų kūno raumenų. Dėl šios priežasties dubens dugno raumenų stiprinimas prasideda nuo šio mažo raumenyno bei savo kūno pajautimo, ir tik po to seka taisyklingo įvairių pratimų atlikimo įgūdžių mokymas.

Užsiėmimų metu yra stiprinami ne tik dubens, bet ir tarpvietės raumenys, o atliekant pratimus dirba dubuo, klubai ir pilvo presas. Gimdžiusioms moterims, kurių pilvo raumenys yra išsiskyrę, pirmiausiai skiriami pratimai, padedantys pajausti pilvo raumenyną ir tik po to pereinama prie dubens raumenų treniravimo.

Dubens dugno raumenų silpnumas

Dubens raumenų tonuso praradimui įtakos turi: sėdimas darbas ir fizinio aktyvumo stoka, nėštumas ir gimdymas, sunkių svorių kilnojimas, natūralūs organizmo senėjimo procesai ir kt. Taip pat svarbu paminėti, kad dubens dugno raumenų stiprinimo pratimai tinka ne tik moterims, kurias vargina šlapimo nelaikymas, bet ir:

  • gimdžiusioms moterims, kurių dubens raumenys nusilpę po gimdymo;
  • siekiant išvengti nepageidaujamo dubens dugno paslinkimo žemyn vyresniame amžiuje;
  • pageidaujant geresnių pojūčių lytinių santykių metu.

Svarbu:

  • dubens dugno raumenų stiprinime, gydant šlapimo nelaikymą, itin svarbi kineziterapeuto kompetencija ir patirtis. „Gijos Klinikų“ kineziterapeutė J. Šulginienė pati yra 2 vaikų mama ir turi 10 metų darbo patirtį dubens raumenų stiprinimo (šlapimo nelaikymo gydymo) kontekste;
  • rekomenduojama 10 individualių vizitų pas kineziterapeutę. Vėliau pratimus galima atlikti namuose savarankiškai arba ir toliau bendradarbiauti su specialiste;
  • fiziniai pratimai atliekami jaukioje aplinkoje, skambant atpalaiduojančiai muzikai. Užtikrinamas pacientės konfidencialumas.

„Gijos Klinikos“ siūlo kompleksinį šlapimo nelaikymo gydymą, taikant reabilitacijos priemones. Gydymą sudaro: akušerės-ginekologės konsultacija, reabilitologės konsultacija ir individualūs kineziterapijos užsiėmimai.

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.