Titulinis / Paslaugos / Ginekologija / Kaunas / Kontraceptinės spiralės
Specialistai
Paslaugos

Kontraceptinės spiralės

Kontraceptinės spiralės yra vienas efektyviausių ir saugiausių kontracepcijos metodų. Varinės spiralės efektyvumas yra 97-98 proc., hormoninės gimdos spiralės patikimumas siekia net 99,8 proc., o tai reiškia, kad iš 1000 moterų pastoja tik 2.

Kontraceptinės spiralės – į gimdą įterpiami maži „T“ formos prietaisai – pasižymi ilgalaikiu poveikiu. Gydytojui įterpus spiralę, ji apsaugo nuo nėštumo nuo 3 iki 7 metų, priklausomai nuo naudojamos spiralės rūšies. Tai ypač geras pasirinkimas toms moterims, kurios nenori kasdien galvoti ir rūpintis kontracepcija.

Išskiriamos dvi pagrindinės spiralių rūšys: hormoninės ir nehormoninės. Visų rūšių gimdos spiralės apsaugo nuo nėštumo.

Nehormoninės (varinės) spiralės išskiria vario jonus, kurie trukdo spermatozoidams pasiekti kiaušinėlį, pakeisdami gimdos terpę, padaro ją nepalankia kiaušinėliui implantuotis. Hormoninės spiralės išskiriamos medžiagos sutirština gimdos kaklelio gleives, tuomet spermatozoidai sunkiau patenka į gimdą. Taip pat mažiau išveša gimdos gleivinė, todėl mažėja menstruacinis kraujavimas, kai kurioms moterims slopinama ovuliacija.

Gimdos spiralės naudojimas nesumažina vaisingumo, kuris atsistato iškart po jos pašalinimo, o tai naudinga moterims, numatančioms artimiausiu metu pastoti.

Spiralės rūšis ir dydis parenkami individualiai, įvertinus moters ciklą ir mėnesinių pobūdį. Kontraceptines spirales gali naudoti bet kokio amžiaus lytiškai subrendusios, net ir negimdžiusios moterys. Taip pat saugu naudoti ir kūdikį žindančioms mamytėms.

Spiralės neturi jokios neigiamos įtakos seksualinio gyvenimo kokybei, nebent suteikia galimybę porai nevaržomai mėgautis lytiniais santykiais, kai nereikia papildomai galvoti apie kontracepciją.

Gimdos spiralė moteriai gali būti įterpta bet kuriuo mėnesinių ciklo metu. Vis dėlto rekomenduojama rinktis spiralės įterpimo laiką per pirmąsias 7 menstruacinio ciklo dienas, siekiant kiek įmanoma sumažinti galimo pastojimo riziką.

Spiralės įvedimo procedūrą toleruoja dauguma moterų, kai kurios patiria nedidelį skausmą, kaip mėnesinių metu, arba galvos svaigulį, kuris netrukus praeina. Prieš įvedimą galima pritaikyti vietinę nejautrą arba nuskausminamuosius vaistus.

Naudojant hormonines spirales, daugeliui moterų menstruacijos tampa lengvesnės, retesnės ir mažiau skausmingos. Tačiau kai kurioms moterims pirmaisiais spiralės naudojimo mėnesiais gali būti nereguliarus kraujavimas ar tepliojimas.

 

Ieškote tinkamiausio kontracepcijos metodo?

Registruokitės konsultacijai, ir „Gijos Klinikų“ gydytojai akušeriai-ginekologai patars ir padės išsirinkti labiausiai Jums tinkantį variantą.

Konsultuojantys gydytojai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.