Titulinis / Paslaugos / Proktologija / Kaunas / Išangės įplėšos operacija
Specialistai
Paslaugos

Išangės įplėšos operacija

Registruokitės konsultacijai su operuojančiu gydytoju

Išangės įplėšą paprastai sukelia išangės ir analinio kanalo trauma. Dažniausia traumos priežastis – tuštinimasis kietomis išmatomis ar besikartojantis viduriavimas. Kartais pasitaiko atvejų, kai rektalinio termometro, klizmos, endoskopo įvedimas į tiesiąją žarną gali traumuoti ir lemti įplėšos atsiradimą.

Esant išangės įplėšai jaučiamas aštrus skausmas (trunka keletą valandų ir nurimsta iki kito tuštinimosi) ar deginimo pojūtis tuštinantis. Taip pat ant tualetinio popieriaus ar išmatų pastebimas ryškiai raudonas kraujas, jaučiamas išangės niežulys. Retais atvejais įplėša gali ir nesukelti skausmo, bet kraujuoja ir negyja.

Išangės įplėša yra gana dažna būklė ir neretai užgyja savaime arba pakanka medikamentinio gydymo. Simptomai ir požymiai paprastai išnyksta per 2 savaites. Jei įplėša neužgyja per 6-8 savaites, gali prireikti chirurginio gydymo. Operacinis gydymas taip pat rekomenduojamas, esant lėtinei išangės įplėšai, kadangi ji savaime neužgis.

 

Pasiruošimas operacijai:

Specialaus pasiruošimo nėra, bet reikia atlikti gydytojo paskirtus priešoperacinius tyrimus: elektrokardiograma, bendras kraujo tyrimas, kraujo krešėjimo ir biocheminiai tyrimai. Jūsų patogumui, tai galite atlikti ir „Gijos Klinikose“. 

 

Operacija:

  • taikoma spinalinė nejautra;
  • operacijos metu dažniausiai įpjaunama vidinio išangės sfinkterio dalis, siekiant sumažinti spazmą ir jo sukeliamą skausmą, tuomet pagerėja gijimo sąlygos. Operacijos metu gali būti pašalinama įplėša ir ją supantis randinis audinys;
  • pasveiksta iki 96 proc. pacientų, o recidyvo (atsinaujinimo) dažnis iki 8 proc. Atsijauninimo galimybę galima ženkliai sumažinti, laikantis gydytojo nurodymų pooperaciniu laikotarpiu ir tinkamai prižiūrint operuotą vietą.

 

Po operacijos:

  • pacientas namo paleidžiamas kitą dieną;
  • po kelių dienų galima grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Konsultuojantys ir operuojantys specialistai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.