Titulinis / Paslaugos / Ortopedija-traumatologija / Kaunas / Kelio endoprotezavimo operacija
Specialistai
Paslaugos

Kelio endoprotezavimo operacija

Registruokitės konsultacijai su operuojančiu gydytoju

Kas tai?

Sąnario endoprotezavimas – tai sąnario pakeitimas dirbtiniu implantu. Šis implantas suteikia pacientui galimybę atsikratyti kankinusio skausmo, grąžina sąnariams jų buvusias funkcijas ir sugrąžina buvusią gyvenimo kokybę. „Gijos Klinikose“ atliekamos kelio ir klubo sąnarių endoprotezavimo operacijos.

Kiek laiko trunka operacija?

Operacija įprastai užtrunka iki 2 valandų, priklausomai nuo paciento sąnario būklės.

Ortopedai chirurgai

„Gijos Klinikų“ chirurgai – lyderiai ortopedinių operacijų srityje! Specialistai yra sukaupę ne mažesnę nei 10 metų darbo patirtį ir kasmet atlieka maždaug 150-250 pirminių ir pakartotinių (revizinių) endoprotezavimo operacijų.

Reabilitacinis gydymas

Pacientams siūlome kompleksinį gydymą vienoje vietoje! Jūsų patogumui operacinis ir reabilitacinis gydymai toje pačioje klinikoje. Reabilitacija po kelio sąnario keitimo operacijų yra vienas iš svarbiausių gydymo etapų, kuris lemia net 50 proc. operacijos sėkmės! Mūsų komanda pasiruošusi sugrąžinti Jūsų judėjimo lengvumą.

Pacientams siūlome:

 • didesnę nei 40 metų patirtį, teikiant medicinos paslaugas;
 • kompleksinį gydymą vienoje stipriausių ir didžiausių medicinos paslaugas teikiančių privačių klinikų Lietuvoje;
 • individualius reabilitacijos užsiėmimus pooperaciniu laikotarpiu ir kineziterapeuto rekomendacijas, kaip teisingai judėti sugrįžus namo;
 • kompleksinį reabilitacinį gydymą, kuris, pagal individualią paciento savijautą, gali apimti šias priemones: šalčio ir kompresijos terapiją, fizioterapijos procedūras (elektrostimuliavimas, ultragarso ir magnetinio lauko terapijos), kineziterapijos užsiėmimus (CPM, aktyvi mankšta), gydomąjį masažą. Reabilitacijos užsiėmimų tikslas – išmokinti pacientą vaikščioti su ramentais, sustiprinti raumenis, stabilizuoti sąnarį;
 • rekomendacijas dėl pagalbinių priemonių naudojimo namuose, kurias galima įsigyti čia pat vietoje esančioje parduotuvėje „Sveikatinė“;
 • galimybę reabilitaciniu laikotarpiu pasikonsultuoti su operavusiu chirurgu;
 • rūpestingą priežiūrą ir malonų bendravimą;
 • jaukias ir modernias vienvietes palatas su visais patogumas (TV, WI-FI, atskiras vonios kambarys, pagrindinės higienos priemonės).

Koks yra reabilitacinis laikotarpis?

Grįžimas į įprastą gyvenimo ritmą, priklausomai nuo paciento fizinės būklės ir operacijos sudėtingumo, užtrunka maždaug 6 – 8 savaites.

Atgaunant jėgas itin svarbų vaidmenį atlieka reabilitacijos procedūros. Pradėti judėti ir mankštintis, palaipsniui didinant krūvį, rekomenduojama tik prižiūrint profesionaliems kineziterapeutams. Todėl pooperacinis laikotarpis specializuotoje reabilitacijos klinikoje turėtų trukti mažiausiai 10 dienų.

Esant sėkmingam gijimui, pacientas gali sugrįžti į sėdimą darbo po 10 – 14 dienų. Į daugiau fizinės ištvermės reikalaujantį darbą galima sugrįžti po maždaug 6 – 8 savaičių.

Kelio endoprotezas (implantas)

„Gijos Klinikose“ naudojama Didžiosios Britanijos kompanijos „Smith & Nephew“ sukurta LEGION kelio sąnario endoprotezavimo sistema. „Smith & Nephew“ įmonės endoprotezai vertinami ortopedų chirurgų dėl puikių išlikimo rezultatų, kuriuos pagrindžia aukščiausi įvertinimai ODEP (Orthopaedic Data Evaluation Panel) reitinge – 10A*.

Savybės:

 • išskirtinis tvirtumas;
 • žemas nusidėvėjimo lygis;
 • operacijos metu, dėl originalaus endoprotezo dizaino ir minimalaus sąnarinių paviršių pašalinimo, išsaugoma didesnė kaulinė masė;
 • puikus biologinis suderinamumas dėl endoproteze naudojamas OXINIUM◊ lydinio, kurio dėka nepasireiškia alerginės reakcijos metalui. OXINIUM◊ lydinio sudėtyje yra: kobalto (<0,002 %), chromo (<0,02 %) ir nikelio (<0,0035 %).

 

Taip pat operacijų metu naudojamas „Zimmer Biomet“ dalinis kelio sąnario endoprotezas „Oxford®“. Šiandien tai – pats populiariausias dalinis kelio sąnario implantas pasaulyje, pasižymintis puikiais klinikiniais rezultatais. Tyrimai rodo, kad net 47,6 % visų kelio sąnario endoprotezavimo operacijų gali būti atliktos naudojant dalinio kelio sąnario endoprotezavimo metodiką.

Kodėl verta rinktis dalinį kelio sąnario endoprotezą „Oxford®“?

 • per daugiau nei 35 metų klinikinę patirtį „Oxford®“ yra plačiausiai pasaulyje naudojama ir kliniškai pagrįsta dalinė kelio sąnario sistema;
 • „Oxford®“ nepažeidžia priekinio ir užpakalinio kryžminių raiščių ir užtikrina geresnę propriocepciją (gebėjimą suvokti ir kontroliuoti kūno padėtį);
 • implante pritaikytas sferinis dizainas sumažina kontaktinį įtempimą atliekant visos amplitudės judesius.

Dalinis kelio sąnario endoprotezas yra skirtas gydyti ankstyvą kelio sąnario artrozę, keičiant tik vieną ligos paveiktą kelio sąnario pusę. Pakeitus tik dalį sąnario, išsaugoma sveikoji jo pusė su raiščiu, o dėl mažesnio implanto dydžio daromas mažesnis pjūvis, todėl operacija yra minimaliai invazyvi. Dėl šių priežasčių gerėja pooperacinis laikotarpis, mažiau skauda, greičiau atsistato judėjimo funkcija. Be to, atliktos studijos rodo, kad dalinio sąnario implanto išlikimo rezultatai 10 metų laikotarpyje yra net 93,3 %.

 

Atmintinę po kelio sąnario endoprotezavimo (keitimo) rasite ČIA.

Operuojantys ortopedai chirurgai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.