Titulinis / Paslaugos / Bariatrinė (nutukimo) chirurgija / Kaunas / ALLURION svorio mažinimo programa
Specialistai
Paslaugos

ALLURION svorio mažinimo programa

ALLURION skrandžio baliono implantacija – viena naujausių šiuolaikinių JAV mokslininkų sukurtų svorio metimo procedūrų (programų), tinkanti antsvorio turintiems ar nutukusiems pacientams, kurių KMI ≥27. ALLURION programa jau padėjo 89 000 žmonių iš 50 pasaulio šalių!

Programos metu, siekiant geriausių rezultatų, tarpusavyje derinama:

 • baliono implantavimas, kuris, užimdamas dalį skrandžio, suteikia sotumo jausmą po mažesnio maisto kiekio, sumažina suvartotų kalorijų skaičių;
 • sveika ir subalansuota mityba, padedanti aprūpinti organizmą visomis reikiamomis medžiagomis ir mineralais bei
 • fizinis aktyvumas, pagreitinantis medžiagų apykaitą ir garantuojantis gerą savijautą.

ALLURION skrandžio baliono implantavimas – maždaug 20 minučių trunkanti neskausminga procedūra, kurios metu pacientas sėdint praryja nedidelę kapsulę (skrandžio balioną) su pritvirtintu plonu kateteriu. Kapsulės prarijimas – nemaloniausia, tačiau neskausminga procedūros dalis – vyksta, naudojant vietinę nejautrą burnos ertmei ir ryklei. Kai rentgenologiniu tyrimu patvirtinama, kad kapsulė yra tinkamoje skrandžio vietoje, balionas per kateterį užpildomas specialiu fiziologiniu nekenksmingu organizmui skysčiu (550 ml).

„Gijos Klinikose“ šią procedūrą atlieka abdominalinės ir bariatrinės chirurgijos gydytojas, medicinos mokslų daktaras Donatas Danys.

ALLURION balionas skrandyje būna 4-5 mėnesius, po to savaime suyra ir pasišalina iš organizmo per žarnyną (papildomų procedūrų atlikti nereikia). Per šį laikotarpį pacientas vidutiniškai gali numesti apie 10-25 kg (priklausomai nuo esamo KMI).

Po procedūros pacientui suteikiamos mitybos rekomendacijos, kurių sąžiningas laikymasis – labai svarbus. Chirurgas 6 mėnesius po ALLURION skrandžio baliono implantavimo (1x/mėn.) seka paciento svorio pokyčius bei prižiūri bendrą savijautą, teikia rekomendacijas. Praėjus porai mėnesių po procedūros galima papildomai pasikonsultuoti su dietologu.

Pacientui pageidaujant, „Gijos Klinikų“ kineziterapeutai gali paruošti individualią sporto programą, pagal kurią galima sportuoti individualiai su kineziterapeutu salėje arba savarankiškai namuose ar sporto klube. Svorio pokyčius, aktyvumo lygį, miego kokybę ir kitus dominančius faktorius galima fiksuoti ir sekti specialioje ALLURION mobiliojoje programėlėje, kuri susieta su Klinikoje gautomis svarstyklėmis ir išmaniuoju laikrodžiu.

Nors ALLURION balionas yra efektyvi svorio metimo priemonė, ji nėra skirta numesto svorio išlaikymui, nes dirgiklis, lemiantis svorio sumažėjimą, natūraliai pasišalina iš organizmo. Baliono implantacijos tikslas – padėti pacientui suformuoti naujus sveikos gyvensenos įpročius ir juos tęsti savarankiškai, pasibaigus ALLURION programai.

Dažniausiai, laikantis specialistų rekomendacijų dėl mitybos ir fizinio aktyvumo, pacientams pavyksta ir toliau išlaikyti pasiektus rezultatus dėl kūno svorio ar net numesti dar keletą papildomų kilogramų.

ALLURION baliono privalumai:

 • išsaugoma skrandžio anatomija;
 • pagreitinamas skrandžio prisipildymas ir sulėtinamas jo ištuštėjimas, todėl ilgiau jaučiamas sotumo jausmas;
 • procedūra yra paprasta ir saugi, o rimtų nepageidaujamų reiškinių rizika yra itin maža;
 • procedūra atliekama, išvengiant bendros narkozės, pakanka tik vietinės nejautros burnos ertmei ir ryklei;
 • procedūros išlaidos yra mažesnės nei chirurginio nutukimo gydymo.

Prieš procedūrą:

 • ne mažiau kaip 8 valandas iki procedūros negalima valgyti kieto maisto;
 • bent 2 valandas nieko negerti.

Po procedūros:

 • pacientas iš karto po procedūros išleidžiamas namo;
 • kelias dienas gali šiek tiek pykinti, todėl į darbą rekomenduojama sugrįžti po 1-2 dienų;
 • reikia atsižvelgti į tai, kad rezultatas priklauso nuo įvairių veiksnių, individualių kiekvieno žmogaus savybių, todėl jis negali būti vienodas ir garantuojamas visiems.

Konsultuojantys ir operuojantys specialistai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.