Titulinis / Paslaugos / Ortopedija-traumatologija / Kaunas / Minimaliai invazinė rekonstrukcinė pėdos operacija
Specialistai
Paslaugos

Minimaliai invazinė rekonstrukcinė pėdos operacija

Registruokitės konsultacijai su operuojančiu gydytoju

Minimaliai invazinės rekonstrukcinės operacijos metu pėdos anatomija atkuriama vos per kelis 3-4 mm mikroskopinius pjūvelius. Tai išskirtinė procedūra, leidžianti gydytojams pažangios minimaliai invazyvios įrangos pagalba greitai ir tiksliai atlikti korekcinius rekonstrukcinius veiksmus, o pacientams palengvina gijimo ir reabilitacijos procesus.

Vienas inovatyviausių gydymo metodų

Pėdos rekonstrukcinė procedūra atliekama su naująja minimaliai invazyvia „Arthrex“ įranga, tai vienas inovatyviausių šiuo metu rinkoje esančių gydymo metodų.

Ši operacija atvėrė gydytojams ir pacientams dar geresnes galimybes efektyviau padėti žmonėms, turintiems pėdos deformacijas. Tikėtina, kad tokio pobūdžio operacijos greitu metu pakeis didžiąją dalį įprastų pėdos deformacijų korekcinių operacijų.

Iki šiol gydant pėdos deformacijas ir norint tinkamai atlikti operaciją, įprastai buvo daromas platus atviras pjūvis. Tokia operacija yra didesnė trauma pacientui, o po operacijos tenka laukti, kol žaizda užgis. Be to, dėl didesnės intervencijos kyla didesnė infekcijų ir uždegimo rizika, taip pat būna ilgesnis reabilitacijos laikotarpis.

Pakanka vos kelių mikroskopinių pjūvių

Modernus minimaliai invazyvus gydymas pacientams visas šias problemas išsprendžia. Tokios procedūros metu daromi vos įžiūrimi, 3-4 milimetrų pjūviai, per kuriuos chirurgas gali atlikti chirurgines manipuliacijas. Visa operacijos eiga kontroliuojama pasitelkiant modernią vidinio vaizdo stebėjimo įrangą.

Minimali intervencija užtikrina greitesnę reabilitaciją

Geriausia žinia yra ta, kad minimaliai invazinės chirurgijos atveju reabilitacinis laikotarpis būna greitesnis ir sėkmingesnis. Nors kiekvienu atveju gijimas ir reabilitacija labai skiriasi ir priklauso nuo kiekvieno paciento individualios situacijos, pasak medikų, praėjus 4-6 mėnesiams pacientas turėtų nebejausti nei skausmo, nei jokio diskomforto ir grįžti į kasdienį aktyvaus gyvenimo ritmą.

Siekiant pacientams pasiūlyti aukščiausios kokybės gydymo galimybę ir žengiant koja kojon su  Vakarų šalių medicina, tokio pobūdžio operacijoms atlikti ,,Gijos Klinikų“ ortopedai traumatologai pasirinko amerikiečių gamintojo „Arthrex“ įrangą, sukurtą būtent profesionaliam pėdų deformacijų gydymui. Pagrindinis įrangos išskirtinumas yra tas, kad, naudojant specialiai šiai metodikai sukurtą jėgos instrumentą, galima atlikti minimaliai invazyvias chirurgines procedūras.

Pažangi įranga išplečia pėdų deformacijų gydymo galimybes

Naujasis gydymo metodas idealiai tinka gydyti vidutinio laipsnio „iššokusių kauliukų“ deformaciją (lot. k. „Hallux valgus“), plaktukines pėdos pirštų deformacijas, taip pat kulnakaulio išaugas, kitas pėdų deformacijas.

Toli pažengusioms deformacijoms ir toliau bus naudojamos įprastos atviros operacijos. Tuo atveju, jeigu pėdų deformacijos yra vidutinio laipsnio, pacientai turėtų nedvejoti ir drąsiai kreiptis į specialistus, kurie įvertins, ar ši procedūra yra tinkamiausias ir geriausias sprendimas.

Pirmą kartą Lietuvoje minimaliai invazinė rekonstrukcinė pėdos operacija atlikta 2021 m. spalio mėn. Šią operaciją ,,Gijos Klinikose“ atliko ortopedas traumatologas Gintautas Pocius.

Konsultuojantis ir operuojantis gydytojas

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.