Titulinis / Paslaugos / Vaikų ligų gydymas / Kaunas / Ką svarbu žinoti apie profilaktinį vaiko ištyrimą?
Specialistai
Paslaugos

Ką svarbu žinoti apie profilaktinį vaiko ištyrimą?

Dažniausiai profilaktiniu vaikų sveikatos patikrinimu tėveliai susirūpina vasaros pabaigoje – prireikus pažymos į mokyklą. Daugelis džiaugiasi, jei pavyksta viską susitvarkyti „greituoju būdu“, gauti parašą ir būti laisviems nuo šios prievolės. Tačiau profilaktinio vaiko ištyrimo nereikėtų nuvertinti, dažnai būtent jis gali padėti užkirsti kelią sunkios ligos plėtrai. Laiku pastebėjus ligos simptomus, ją išgydyti visada yra kur kas lengviau, nei ligai jau įsisenėjus.

Apžiūros dažnumas priklauso nuo amžiaus

Profilaktiniai vaikų patikrinimai prasideda vaikui vos gimus: pirmiausia naujagimis dar gimdymo namuose yra kruopščiai apžiūrimas, patikrinama jo klausa ir rega, ištiriamas dėl hipotirozės, fenilketonurijos, galaktozemijos, adrenogenitalinio sindromo, kitų ligų tikimybės.

Vėliau, iki šeštojo mėnesio, naujagimį būtina parodyti gydytojui kas mėnesį – šis įvertins kūdikio svorio ir ūgio augimą, psichomotorinę raidą. Taip pat papildomai naujagimio sąnarių ir raumenų būklę turi įvertinti gydytojas ortopedas-traumatologas (dėl klubų displazijos ar kitų galimų judamojo – atramos aparato pakitimų). 6 – 12 gyvenimo mėnesiais, naujagimį gydytojui reikia parodyti kas du mėnesius.

Vėliau pediatrui vaiką iki mokyklinio amžiaus reikėtų parodyti bent kartą per metus. Papildomai vaiko sveikatos būklę turėtų įvertinti gydytojas oftalmologas, o pradėjus dygti dantukams – ir odontologas.

Prieš pirmąją klasę Jūsų vaikučio lauks kur kas išsamesnis sveikatos patikrinimas: bendras kraujo bei šlapimo tyrimas, elektrokardiograma, tuberkulino mėginys, helmintozės tyrimas. Toks sveikatos patikrinimas kartosis kasmet, iki pat pilnametystės.

Taip pat aukščiau paminėti tyrimai yra reikalingi ir prieš atliekant visus privalomuosius skiepus.

Reikėtų kreiptis ne tik sergant

„Gijos Klinikų“ vaikų ligų gydytoja Arūnė Ramanauskienė atkreipia tėvelių dėmesį, jog Jūsų vaiko gydytojas turėtų tapti Jūsų patikėtiniu: „Jeigu yra klausimų, pas gydytoją visada galima ir reikia kreiptis. Vaikų ligų gydytojas Jums gali pagelbėti ne tik esant vaiko sveikatos sutrikimams, bet ir iškilus kitiems klausimams: pakonsultuoti dėl vaiko mitybos, pasitarti dėl neprivalomųjų skiepų, padėti susigaudyti normų ir lentelių rinkinyje – ar mano vaiko ūgis, svoris, raida atitinka amžių? Labai svarbu nepamiršti vaikų profilaktikos ir vyresniame vaiko amžiuje, ypač, prasidėjus brendimo laikotarpiui.“

Vaikų ligų gydytoja pastebi, jog pastaraisiais metais tėvai atsakingiau žiūri į vaikų sveikatos profilaktiką: „Džiugina, jog dažnai tėvai jau kreipiasi ne tik todėl, kad mokykla reikalauja, bet ir patys pageidauja išsamaus vaiko sveikatos ištyrimo, atidžiau reaguoja į vaiko savijautos pokyčius, pavyzdžiui, pastebėjus, jog vaikas ne toks aktyvus, mažiau valgo ar daugiau miega.“

Taip pat svarbu paminėti, jog Lietuvoje vaikai yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu, todėl bazinis profilaktinės sveikatos priežiūros paslaugų paketas yra nemokamas.

Vaikų ligų gydytojai Kaune

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.