Kolposkopija – tai neinvazinis ginekologinis tyrimas, skirtas gimdos kaklelio, makšties ir vulvos ištyrimui. Šio tyrimo metu, kolposkopo pagalba, priartinamas vaizdas, todėl galima detaliai apžiūrėti audinius, įvertinti jų būklę ir anksti aptikti pakitimus.
Kolposkopijos tyrimas rekomenduojamas, jei:
- gimdos kaklelio citologinio (PAP) tyrimo rezultatuose nustatyti pokyčiai ir aptiktas žmogaus papilomos virusas (ŽPV),
- gimdos kaklelio citologinio (PAP) tyrimo rezultatuose nustatyti pakitimai, net jei ŽPV nenustatytas,
- pastebėti makšties ar vulvos gleivinės pokyčiai.
Kolposkopijos metu akušeris-ginekologas, naudodamas specialų optinį prietaisą – kolposkopą, nuodugniai apžiūri vietą, kurioje nustatyti pokyčiai. Siekiant tiksliau įvertinti audinių būklę, taikomi specialūs tirpalai, kurie padeda geriau išryškinti pakitimus.
Paprastai kolposkopija trunka apie 15 minučių. Kadangi tai tik mikroskopinis tyrimas, jokio diskomforto ar skausmo nejausite. Nemaloniausia dalis yra ginekologinio skėtiklio įvedimas – įprasta ginekologo apžiūros dalis kiekvienai moteriai.
Kodėl svarbu atlikti kolposkopiją?
Rūpindamasi savo sveikata, kiekviena moteris turėtų reguliariai lankytis pas ginekologą ir atlikti rekomenduojamus tyrimus. Esant indikacijoms, kolposkopijos tyrimas padeda įtarti ikivėžinius, vėžinius ar kitus pakitimus. Įtariamiems pakitimams patvirtinti atliekama biopsija. Gautas audinio mėginys ištiriamas, o remiantis rezultatais pateikiamas galutinis atsakymas. Tai leidžia tiksliai įvertinti situaciją ir paskirti tolesnį gydymą arba stebėjimą.
„Gijos Klinikų“ specialistai ne tik atlieka įvairius ginekologinius tyrimus, bet ir diagnozuoja galimus sutrikimus, pateikia išsamias rekomendacijas bei, esant poreikiui, paskiria gydymą. Tai leidžia pacientėms jaustis užtikrintai ir taupyti laiką, nes visos procedūros atliekamos vieno vizito metu.
Rekomendacijos prieš kolposkopijos tyrimą:
- Venkite lytinių santykių ir nedėkite nieko į makštį (24 valandas prieš tyrimą).
- Kolposkopijos tyrimą atlikti po menstruacijų.