Titulinis / Paslaugos / Kraujo tyrimai / Kaunas / COVID-19 (koronaviruso) IgG antikūnų tyrimas
Specialistai
Paslaugos

COVID-19 (koronaviruso) IgG antikūnų tyrimas

Kraujo tyrimai atliekami „Gijos Klinikose“, Savanorių pr. 284, Kaunas, 104 kabinete. Darbo laikas I-V  8:00 – 16:00.

 

Tyrimas skirtas:

  • nustatyti IgG antikūnų kiekį žmogaus organizme,
  • įvertinti, ar pacientas yra persirgęs besimptome COVID-19 ligos forma,
  • įvertinti pacientų, persirgusių COVID-19 ligos forma (patvirtinta tyrimu iš nosiaryklės) atsparumą šios ligos sukėlėjams,
  • vertinant vakcinų sukeltą imuninį atsaką po vakcinacijos,
  • pacientams, keliaujantiems į užsienį, kuriems reikalingas dokumentas apie susiformavusį imunitetą prieš SARS-CoV-2 virusą. Atlikus šį tyrimą gali būti išrašomas tyrimo sertifikatas*.

Remiantis tyrimo rezultatais, galima įvertinti, ar yra susiformavęs trumpalaikis imuninis atsakas prieš infekcinę COVID-19 ligą.

Tiriamasis mėginys: veninis kraujas.

Tyrimo atsakymas: 1 para. Atsakymas atsiunčiamas pacientui nurodytu el. paštu.

Tiksliai nėra žinoma, kada antikūnai aptinkami žmogaus organizme, tačiau rekomenduojama tyrimą atlikti, praėjus 1-3 savaitėms po pilno pasveikimo. Jeigu asmuo prasirgo besimptome COVID-19 forma, antikūnai dažnai gali būti nerandami (neigiami).

Anti-SARS-CoV-2 antikūnų tyrimai neparodo, ar asmuo nešioja virusą ir gali užkrėsti kitus.

*Tyrimo sertifikatas:

Pacientams, kuriems reikalingas dokumentas, patvirtinantis apie susiformavusį imunitetą prieš SARS-CoV-2 virusą, atlikus antikūnų tyrimus gali būti išrašomas tyrimo sertifikatas, kuris pateikiamas trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų.

Pacientai, kaip atsakingi keliautojai, turėtų pasidomėti apie šalies, į kurią planuoja vykti, taikomus reikalavimus COVID-19 tyrimų atlikimui bei sertifikatų išrašymui (ypač – jeigu jie yra specifiniai) bei iš anksto įspėti bendrosios praktikos slaugytoją prieš atliekant tyrimą arba kreiptis į darbuotoją ar į laboratoriją dėl sertifikato papildymo ne vėliau nei per 24 val. nuo jo gavimo.

Pastaba: Tyrimas skirtas antikūnų kiekiui nustatyti, o ne COVID-19 ligos diagnozavimui, todėl pacientams, jaučiantiems simptomus, tyrimas nėra atliekamas.

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.