Titulinis / Paslaugos / Ortopedija-traumatologija / Kaunas / Klubo endoprotezavimo operacija
Specialistai
Paslaugos

Klubo endoprotezavimo operacija

Registruokitės konsultacijai su operuojančiu gydytoju

Kas tai?

Sąnario endoprotezavimas – tai sąnario pakeitimas dirbtiniu implantu. Šis implantas suteikia pacientui galimybę atsikratyti kankinusio skausmo, grąžina sąnariams jų buvusias funkcijas ir sugrąžina buvusią gyvenimo kokybę. „Gijos Klinikose“ atliekamos kelio ir klubo sąnarių endoprotezavimo operacijos.

Kiek laiko trunka operacija?

Klubo sąnario keitimo operacija įprastai užtrunka iki 2 valandų, priklausomai nuo paciento sąnario būklės.

Ortopedai chirurgai

„Gijos Klinikų“ chirurgai – lyderiai ortopedinių operacijų srityje! Specialistai yra sukaupę ne mažesnę nei 10 metų darbo patirtį ir kasmet atlieka maždaug 150-250 pirminių ir pakartotinių (revizinių) endoprotezavimo operacijų.

Reabilitacinis gydymas

Pacientams siūlome kompleksinį gydymą vienoje vietoje! Jūsų patogumui operacinis ir reabilitacinis gydymai toje pačioje klinikoje. Reabilitacija po klubo sąnario keitimo operacijų yra vienas iš svarbiausių gydymo etapų, kuris lemia net 50 proc. operacijos sėkmės! Mūsų komanda pasiruošusi sugrąžinti Jūsų judėjimo lengvumą.

Pacientams siūlome:

 • didesnę nei 40 metų patirtį, teikiant medicinos paslaugas;
 • kompleksinį gydymą vienoje stipriausių ir didžiausių medicinos paslaugas teikiančių privačių klinikų Lietuvoje;
 • individualius reabilitacijos užsiėmimus pooperaciniu laikotarpiu ir kineziterapeuto rekomendacijas, kaip teisingai judėti sugrįžus namo;
 • kompleksinį reabilitacinį gydymą, kuris, pagal individualią paciento savijautą, gali apimti šias priemones: šalčio ir kompresijos terapiją, fizioterapijos procedūras (elektrostimuliavimas, ultragarso ir magnetinio lauko terapijos), kineziterapijos užsiėmimus (CPM, aktyvi mankšta), gydomąjį masažą. Reabilitacijos užsiėmimų tikslas – išmokinti pacientą vaikščioti su ramentais, sustiprinti raumenis, stabilizuoti sąnarį;
 • rekomendacijas dėl pagalbinių priemonių naudojimo namuose, kurias galima įsigyti čia pat vietoje esančioje parduotuvėje „Sveikatinė“;
 • galimybę reabilitaciniu laikotarpiu pasikonsultuoti su operavusiu chirurgu;
 • rūpestingą priežiūrą ir malonų bendravimą;
 • jaukias ir modernias vienvietes palatas su visais patogumas (TV, WI-FI, atskiras vonios kambarys, pagrindinės higienos priemonės).

Koks yra reabilitacinis laikotarpis?

Grįžimas į įprastą gyvenimo ritmą, priklausomai nuo paciento fizinės būklės ir operacijos sudėtingumo, užtrunka maždaug 6 – 8 savaites.

Atgaunant jėgas itin svarbų vaidmenį atlieka reabilitacijos procedūros. Pradėti judėti ir mankštintis, palaipsniui didinant krūvį, rekomenduojama tik prižiūrint profesionaliems kineziterapeutams. Todėl pooperacinis laikotarpis specializuotoje reabilitacijos klinikoje turėtų trukti mažiausiai 10 dienų.

Esant sėkmingam gijimui, pacientas gali sugrįžti į sėdimą darbo po 10 – 14 dienų. Į daugiau fizinės ištvermės reikalaujantį darbą galima sugrįžti po maždaug 6 – 8 savaičių.

Klubo endoprotezas (implantas)

„Gijos Klinikose“ naudojama Didžiosios Britanijos kompanijos „Smith & Nephew“ sukurta VERILAST◊ klubo sąnario endoprotezavimo technologija, kurią sudaro OXINIUM◊ klubo galvutė ir XPLE polietileninis intarpas. „Smith & Nephew“ įmonės endoprotezai vertinami ortopedų chirurgų dėl puikių išlikimo rezultatų, kuriuos pagrindžia aukščiausi įvertinimai ODEP (Orthopaedic Data Evaluation Panel) reitinge – 10A*.

Savybės:

 • ilgaamžiškumas;
 • žemas nusidėvėjimo lygis;
 • greitesnis įaugimas į kaulą;
 • endoprotezo stiebo forma leidžia jį implantuoti lengvai, su mažesniu pjūviu operacijos metu;
 • puikus biologinis suderinamumas. OXINIUM◊ metalo lydinys sudarytas iš labiausiai su organizmu suderinamų metalų: cirkonio ir niobio.

Operuojantys ortopedai chirurgai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.