Specialistai
Paslaugos

Teipavimas Kaune

Kineziologinis teipavimas – specialių medicininių juostelių klijavimo metodas, skirtas įvairių raumenų ir sąnarių traumoms gydyti. Teipavimui naudojamos medvilninės juostelės, padengtos akriliniais antialerginiais klijais, kurios užklijuojamos ant kūno ir per poodinį sluoksnį, įtempiant ar atpalaiduojant atitinkamas kūno sritis, suteikia stabilumą/paslankumą reikiamam raumeniui ar sąnariui. Poodinio sluoksnio atpalaidavimas pažeistoje vietoje gali pagerinti kraujotaką, dėl to greičiau gyjama. Taip pat teipai paspartina hematomų, tinimų gijimą.

Jei žmogus jaučia skausmus dėl raumens įtampos, tam tikromis technikomis teipuojant galima leisti raumeniui pailsėti, kol jis visiškai sugis. Teipavimas veikia kaip kompensacinė priemonė, įtvaras, kuris visiškai „neišjungia“ raumens ir padeda jam dirbti. Tokia pagalba leidžia raumeniui tinkamai pagyti, neprarandant biomechaninės jėgos. Taip pat dažnai teipavimu sprendžiamos sąnarių, kelio girnelės problemos, siekiant, kad greičiau išsivaikščiotų mėlynės ar po operacijų atsiradusios kraujosruvos.

Teipavimo privalumai:

  • gerina raumenų veiklą,
  • normalizuoja raumenų tonusą,
  • gerina judesių amplitudę,
  • skatina kraujo apytaką,
  • pašalina įtampą
  • mažina skausmą.

Be kineziologinio teipavimo apsieina retas sportininkas, nes tai padeda išvengti potrauminio skausmo. Taip pat vis dažniau sporto klubuose galima pamatyti žmonių su spalvotomis juostelėmis – teipai leidžia pilnavertiškai treniruotis, nekenčiant diskomforto ir gali būti naudojami, kaip alternatyva įtvarams.

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.