Titulinis / Paslaugos / Protezavimas / Kaunas / Kompensuojami kojų protezai
Specialistai
Paslaugos

Kompensuojami kojų protezai Kaune

Pirminis šlaunies ir blauzdos protezas

(pirminis protezas skiriamas 1 kartą po galūnės amputacijos ar reamputacijos tik susiformavus ir visiškai sugijus bigei)

 

KP 2-9-9 Blauzdos (žemiau kelio) protezas

Pirminis blauzdos protezas atlieka dalines prarastos galūnės – kojos – funkcijas (vaikščiojimą, atramą). Jis pritaikomas, atliekant pirminį protezavimą. Šis kojos protezas tinka tiek moterims, tiek vyrams. Inovatyvūs ir modernūs kojos (blauzdos) protezai gaminami kiekvienam pacientui individualiai, tik iš kokybiškų bei tvarių medžiagų. Bigės ėmiklis gaminamas iš termoplastinių medžiagų (su minkštu įdėklu). Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Dirbtinė pėda parenkama individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Pacientas gali rinktis iš 3 pėdos spalvų. Blauzdos (žemiau kelio) protezas – estetiškas ir patogus, sveriantis nuo 1 iki 3 kg.

Blauzdos (žemiau kelio) protezas

KP 3-6-6 mod Šlaunies (virš kelio) protezas

Pirminis šlaunies protezas atlieka dalines prarastos galūnės – kojos – funkcijas (vaikščiojimą, atramą). Jis taikomas, atliekant pirminį protezavimą. Šis kojos protezas skirtas tiek moterims, tiek vyrams. Inovatyvūs ir modernūs kojos (šlaunies) protezai gaminami kiekvienam pacientui individualiai, tik iš kokybiškų bei tvarių medžiagų. Bigės ėmiklis gaminamas iš termoplastinių medžiagų (su minkštu įdėklu arba be jo). Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo, o apdaila – iš porolono. Dirbtinis kelio sąnarys ir dirbtinė pėda parenkami individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Pacientas gali rinktis iš 3 pėdos spalvų. Kojos protezas tvirtinamas vakuuminiu būdu ir (ar) kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Šlaunies (virš kelio) protezas – estetiškas ir patogus, sveriantis nuo 2,5 iki 3,5 kg.

Nuolatiniai protezai

 

KP 2-7-3 Blauzdos (žemiau kelio) protezas

Nuolatinis blauzdos protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos, tvirtinamas silikoniniu įdėklu (įdėklas fiksuojamas užraktu arba vakuuminiu būdu). Dirbtinė pėda parenkama individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Apdaila parenkama individualiai. Protezas naudojamas kaip blauzdos ir pėdos pakaitalas.

KPM 2-1 Blauzdos (žemiau kelio) protezas

Nuolatinis blauzdos protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš odos, termoplastinių medžiagų ir (ar) laminuotos dervos (su minkštu įdėklu). Dirbtinė pėda parenkama individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Apdaila ir tvirtinimo priemonės parenkamos individualiai. Protezas naudojamas kaip blauzdos ir pėdos pakaitalas.

Blauzdos (žemiau kelio) protezas

KPM 3-1 ir KPM 3-2 Šlaunies (virš kelio) protezas

Nuolatinis šlaunies protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos, termoplastinių medžiagų ir (ar) odos (su minkštu įdėklu arba be jo). Dirbtinis kelio sąnarys ir dirbtinė pėda parenkami individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Apdaila parenkama individualiai. Tvirtinama vakuuminiu būdu ir (ar) kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Protezas naudojamas kaip kojos pakaitalas.

 Šlaunies (virš kelio) protezas Šlaunies (virš kelio) protezas

KPM 4-2 Dubens dalies protezas

Nuolatinis dubens dalies protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos ir (ar) termoplastinių medžiagų (su minkštu įdėklu arba be jo). Protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Dirbtinis kelio sąnarys ir dirbtinė pėda parenkami individualiai pagal paciento mobilumo lygį ir svorį. Dirbtinis klubo sąnarys gali būti fiksuotas arba laisvas. Dubens dalies protezas naudojamas kaip kojos pakaitalas.

Dubens dalies protezas

KPM 3-4 Šlaunies (virš kelio) protezas su hidrauliniu kelio sąnariu ir aktyvia pėda

Nuolatinis šlaunies protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos (su minkštu įdėklu arba be jo). Dirbtinį kelio sąnarį valdo hidraulinė sistema. Dirbtinė pėda, gamintojo rekomenduojama IV mobilumo lygio pacientams, parenkama individualiai pagal paciento svorį. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Tvirtinama vakuuminiu būdu ir (ar) kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Naudojamas kaip kojos pakaitalas.

KPM 2-2 Blauzdos (žemiau kelio) protezas su vakuuminio tvirtinimo sistema ir aktyvia pėda

(Harmony® sistema)

 

Nuolatinis blauzdos protezas. Gaminamas individualiai. Bigės ėmiklis gaminamas iš laminuotos dervos, su silikonine mova. Dirbtinė pėda – gamintojo rekomenduojama IV mobilumo lygio pacientams. Kiti protezo moduliai – iš titano, plieno ar kito metalo. Tvirtinama vakuuminiu būdu: specialus oro siurbliukas įkomponuojamas į dirbtinę pėdą ar kitą konstrukcinę dalį. Protezas naudojamas kaip blauzdos ir pėdos pakaitalas.

Išsamiau apie Harmony® sistemą

 

Harmoningo judėjimo garantas

Harmony® sistema sukurta taip, kad vaikščiojimo metu oras būtų pašalintas. Tokiu būdu sumažinamas diskomfortas, o patogus ir lengvas blauzdos protezas pacientui leidžia vaikščioti ir judėti „harmoningai“.

Vakuuminis protezo tvirtinimas garantuoja betarpišką bigės ir protezo sąlytį bei suteikia didesnį saugumą, nes tiesioginis kontaktas su mova leidžia geriau jausti pagrindą, kuriuo einate. Dėl ypač gero sukibimo protezą galima lengvai kontroliuoti.

Harmony® sistemos teikiami privalumai:

– kontroliuojamas bigės tūrio svyravimas (Daugelis pacientų kenčia dėl bigės tūrio svyravimo, o ši sistema gali išlyginti net iki 2 cm skirtumus);
– pompos sukuriamas slėgis stimuliuoja bigės kraujotaką;
– pasiekiamas ypač geras sukibimas – didesniam saugumui;

– įgalinamas tolygesnis jėgos pasiskirstymas einant (tai pagrįsta moksliniais tyrimais), todėl šis protezas ypač tinka pacientams, sergantiems diabetu ar kraujagyslių ligomis;
– integruoto amortizatoriaus dėka einant tausojami sąnariai ir stuburas.

Ypač geras protezo ir bigės sukibimas bei lig šiol nepatirtas komfortas:

– idealus žmogaus ir technikos sąlytis;
– lengvesnis protezo valdymas;
– didesnis saugumo jausmas.

 

KPM 3-5 Šlaunies (virš kelio) protezas

Protezo šlaunies laikiklis gaminamas iš laminuotos dervos. Su minkštu įdėklu arba be jo. Protezo sąnarys valdomas mikroprocesoriumi pagal daviklių duomenis, kurie yra išdėstyti sudedamosiose kelio sąnario C-leg dalyse. Moduliai iš titano arba metalo lydinių. Tvirtinimas – vakuuminis, silikonine kojine arba kitomis pagalbinėmis priemonėmis.

Išsamiau apie C-leg protezus

Pirmą kartą C-leg buvo pristatytas 1997 m., o nuo 2004 m. tokie protezai pradėti taikyti ir AB „Ortopedijos technika“ specialistų, kurie yra sertifikuota taikyti C-leg protezus.