Titulinis / Paslaugos / Ortopedija-traumatologija / Kaunas / Achilo sausgyslės operacija Kaune
Specialistai
Paslaugos

Achilo sausgyslės operacija Kaune

Registruokitės konsultacijai su operuojančiu gydytoju

Operacijoms registruojame tik po konsultacijos su operuojančiu gydytoju.

Esame sudarę sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, todėl daugumos paslaugų bazines kainas apdraustiesiems Privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems gydytojo siuntimą (forma Nr. 027/a) kompensuoja TLK. Gydytojo siuntimas galioja 180 d. (siuntimas reabilitologo konsultacijai galioja 60 d.).

 

Dažniausiai Achilo sausgyslė – didžiausia ir stipriausia kūno sausgyslė – plyšta sportuojant (pavyzdžiui, žaidžiant krepšinį), tačiau trauma gali įvykti ir kasdieninėse situacijose, kai to visiškai nesitikime – pakanka tik staigiai (netinkamai) atsispirti nuo čiurnos sąnario, staigiai pakeisti judėjimo kryptį, netikėtai sustoti ar pan. Taip pat Achilo sausgyslės pažeidimui įtakos turi plokščiapėdystė, nevienodas kojų ilgis, netinkama avalynė, tam tikros sisteminės ligos, vyresniems žmonėms ir sportininkams – sausgyslės audinyje vykstantys mikrostruktūriniai degeneracijos procesai.

Ne visada Achilo sausgyslės trauma, jaučiamas skausmas ar diskomfortas reiškia jos plyšimą. Jei tai patempimas ar uždegimas, dažniausiai gydymui pakanka konservatyvių priemonių, pavyzdžiui, dėvėti specialų Achilo sausgyslės įtvarą, apsilankyti pas kineziterapeutą.

Achilo sausgyslė dažniausiai plyšta maždaug 3-6 cm nuo kulno tvirtinimosi vietos ir plyšimas gali būti pilnas arba dalinis. Jo metu žmogus pajunta arba išgirsta pokštelėjimą užpakalinėje čiurnos srityje virš kulno. Įtariant „Achilo plyšimą“, vertėtų nedelsti ir kreiptis į ortopedą-traumatologą. Gydytojas, siekiant išsiaiškinti plyšimo laipsnį, gali paskirti ištyrimą echoskopu arba MRT tyrimą.

Esant pilnam Achilo sausgyslės plyšimui, operacinis gydymas yra vienintelė išeitis, norint atstatyti sausgyslės vientisumą ir atkurti normalią judėjimo funkciją. Esant daliniam plyšimui, galimas chirurginis arba ilgesnis – konservatyvus gydymo metodas, kuris ne visada garantuoja norimą rezultatą. Kiekvienu atveju individualiai sprendžia ortopedas-traumatologas.

Pasiruošimas operacijai:

  • atlikite gydytojo paskirtus kraujo tyrimus. Jūsų patogumui tai galite atlikti ir „Gijos Klinikose“;
  • negerkite ir nevalgykite 6 valandas prieš operaciją, o operacijos išvakarėse valgykite tik lengvą maistą;
  • nerūkykite bent 4 savaites iki operacijos. Rūkymas padidina komplikacijų riziką ir prailgina žaizdų gijimą;
  • dėl nuolat vartojamų vaistų pasitarkite su operuojančiu chirurgu. Be gydytojo žinios nenutraukite jų vartojimo. Būtinai informuokite ortopedą-traumatologą, jei vartojate kraują skystinančius vaistus;
  • ryte prieš operaciją nusiprauskite ir nenaudokite kūno kremo ar aliejaus;
  • pageidautina, kad į operaciją atvyktumėte be makiažo ir juvelyrinių dirbinių;
  • įsitikinkite, kad jus kas nors galės parvežti namo jūsų paleidimo iš klinikos dieną. Žinoma, galime Jums iškviesti ir taksi.

Operacija:

  • Achilo sausgyslės atstatymo operacijos metu plyšusios sausgyslės dalys suartinamos ir susiuvamos viena su kita, o susiūta sausgyslė uždengiama sausgyslės makštimi, kuri užtikrina mažesnę Achilo trintį, nesutrikdo kraujotakos ir sumažina pooperacinių infekcijų riziką;
  • Achilo sausgyslė siuvama atliekant kuo minimalesnį pjūvį, tausojant minkštuosius audinius;
  • taikoma laidinė arba spinalinė nejautra;
  • operacijos trukmė iki 1 val.

Pooperacinis laikotarpis:

  • kitą dieną po operacijos ortopedas-traumatologas apžiūri pacientą ir išleidžia jį namo;
  • ryte po operacijos pacientą aplanko gydytojas reabilitologas ir kineziterapeutas. Pirmasis suteikia visą reikalingą informaciją apie reabilitacijos eigą, o kineziterapeutas parodo, kaip namuose pamažu stiprinti (I reabilitacijos etapas) operuotą koją iki II reabilitacijos etapo pradžios. „Gijos Klinikose“ II reabilitacijos etapas prasideda po operacijos praėjus 6-8 savaitėms ir trunka 2 savaites;
  • papildomi vizitai pas ortopedą-traumatologą numatyti po 7 ir 14 dienų. Jeigu operacijos metu buvo naudojami netirpstantys siūlai, jie pašalinami pirmojo pooperacinio vizito metu;
  • 8 savaites reikia dėvėti specialų individualiai Jums pagamintą įtvarą. Jį čia pat vietoje (kitą dieną po operacijos) pagamina ortopedas-technologas. Įtvaras imobilizuoja koją ir neleidžia jos minti visu kūno svoriu;
  • į darbą, kuris nereikalauja fizinės jėgos, galima grįžti po operacijos praėjus 3-4 mėnesiams. Kitais atvejais sprendžiama individualiai.

KONSULTUOJANTYS IR OPERUOJANTYS GYDYTOJAI

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.