Titulinis / Paslaugos / Ortopedija-traumatologija / Kaunas / Pažeistos sąnario kremzlės užpildymas biologiniu kremzlės pakaitalu „MaioRegen”
Specialistai
Paslaugos

Pažeistos sąnario kremzlės užpildymas biologiniu kremzlės pakaitalu „MaioRegen”

Sąnario kremzlės gydymo koncepcija „MaioRegen“ pamažu įsitvirtina ir Lietuvoje

„Gijos Klinikose“ jau 3-ejus metus atliekamos sąnario kremzlės pakaitalo – „MaioRegen“ chondroplus daugiasluoksnės membranos – implantavimo operacijos. Vieni pirmųjų Lietuvoje pradėję atlikti sąnario kremzlės atkūrimo operacijas, jau galime pasidžiaugti daugelio pacientų teigiamais atsiliepimais! Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad tai yra saugus ir veiksmingas gydymo būdas – jau daugiau nei 4000 pacientų visame pasaulyje buvo atlikta sąnario kremzlės pakaitalo – daugiasluoksnės membranos „MaioRegen“ – implantavimo operacija.

Gamtos ir nanotechnologijų įkvėptas metodas leidžia atkurti natūralią sąnario fiziologiją, panaikina sąnario skausmus ir taip ateityje padeda išvengti sąnario protezų.

Simptomų galima ir nejausti

Daugiau nei pusė sąnario kremzlės pažeidimus turinčių asmenų nejaučia jokių su tuo susijusių simptomų. Deja, bet per vėlai ar netinkamai gydant, sąnario kremzlės pažeidimai gali tapti negrįžtamais ir taip prasidėti degeneracinė sąnario liga – osteoartrozė.

Juntant sąnario kremzlės irimo simptomus, kaip sąnario maudimas, traškėjimas ar kitoks skausmas, būtina kreiptis pagalbos kuo greičiau. Jeigu nenorite išgirsti diagnozės „reikalingas sąnario protezavimas“, svarbu ne tik sekti savo sveikatos būklę, bet ir domėtis naujausiais gydymo metodais.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų ortopedo-traumatologo profesoriaus Rimtauto Gudo, regeneracinė sporto ortopedija sparčiai tobulėja ir kasmet atsiranda naujų galimybių, kaip pagreitinti raumenų, sausgyslių, kremzlės ir kitų audinių regeneracinius procesus organizme, skatinti gijimą ir gerinti su tuo susijusią sąnarių funkciją.

Sąnario kremzlės regeneracija įmanoma

Šiandieninės technologijos jau leidžia įtrūkusią sąnario kremzlę atnaujinti, tad taip galima atitolinti arba visiškai išvengti sąnario protezavimo. Pažeistas kremzlės vietas galima užpildyti biologiniu sąnario kremzlės pakaitalu „MaioRegen”, kurį sudaro kolageno skaidulos ir magnio prisotinti hidroksiapatito kristalai. Tai daugiasluoksnis korėtas karkasas – membrana, skirta ne tik sąnario kremzlei, bet ir pažeistam kaului atkurti. Šią membraną fiksuojant prie sveikos kremzlės ir kaulo kraštų, į ją patenka kaulų čiulpų ląstelės, kurios pradeda gaminti paties žmogaus kremzlinį ir kaulinį audinį, ir taip atkuriamas sąnario paviršius.

Šio gydymo metodo išskirtinumas yra tas, kad implantuojamas audinys beveik identiškai atkartoja žmogaus kremzlinio audinio struktūrą. Implantavus daugiasluoksnę membraną su ląstelėmis į kremzlės defektą, atkuriama biologinė kremzlės sandara.

Šios biologinės terapijos metu pažeista sąnario kremzlė geba regeneruoti. Mokslų daktarė iš Italijos Monica Zagallo apžvelgia tyrimą, kurio metu Europos mokslininkai analizavo 43 pacientų, patiriančių nuolatinius sąnarių skausmus, patirtis. Tyrimo metu gautas statistiškai reikšmingas rezultatas – biologinis sąnario kremzlės pakaitalas juntamai pagerina pacientų sąnarių būklę, o ypač didelis pagerėjimas pastebėtas iki 40 metų grupėje.

Visgi, toks gydymas efektyvus tik ankstyvose osteoartrozės stadijose, kol dar nėra pažeistas visas sąnarys, o tiktai jo dalis. Esant III-IV osteoartrozės stadijai, šis gydymo metodas nebėra tinkamas.

Gydymo metodo privalumai

Pagrindinis sąnario kremzlės pakaitalo „MaioRegen” privalumas – harmoningas mokslo ir gamtos susijungimas. Sąnario kremzlės atkūrimo operacijos metu naudojamos tik biomimetinės medžiagos (tokios, kurių fiziologiškai yra mūsų organizme, tad jos neiškreipia biocheminės pusiausvyros sąnariuose). Taip apsisaugoma nuo galimų organizmo atmetimo reakcijų.

Be to, sąnario kremzlės pakaitalo implantavimo į sąnarį operacija yra minimaliai invazinė ir trunka apie 1 valandą.

 

Susijusios publikacijos:

1. Ricci M. et al. Cell-free osteochondral scaffolds provide a substantial clinical benefit in the treatment of osteochondral defects at a minimum follow-up of 5 years. i EXP ORTOP (2021).

2. Boffa A. et al. Multi-layer cell-free scaffolds for osteochondral defects of the knee: a systematic review and meta-analysis of clinical evidence. i EXP ORTOP (2021).

3. Di Martino A. et al. Cell-Free Biomimetic Osteochondral Scaffold for the Treatment of Knee Lesions: Clinical and Imaging Results at 10-Year Follow-up. Am I Sports Med (2021).

4. Casiraghi A. et al. A case report of femoral head fracture with osteochondral lesion treated by osteosynthesis and biomimetic scaffold: 2-year clinical and radiological follow-up. i EXP ORTOP (2021).

Konsultuojantis ir operuojantis gydytojas

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.