Titulinis / Paslaugos / Ortopedija-traumatologija / Kaunas / Atmintinė po kelio endoprotezavimo
Specialistai
Paslaugos

Atmintinė po kelio endoprotezavimo

Daugiau informacijos

Žemiau pateikti patarimai yra rekomendacinio pobūdžio. Tikslias, individualiai Jums skirtas pooperacines rekomendacijas gali suteikti tik operavęs chirurgas, įvertinęs Jūsų sveikatos būklę, operacijos sudėtingumą ir kitus faktorius.

 

Nesijaudinkite, jei:

  • išorinėje kelio sąnario pjūvio pusėje jausite odos aptirpimą. Tai normalus pooperacinis reiškinys, kuris su laiku mažėja, tačiau išlieka tam tikrame plote;
  • kelio lankstymo metu jausite „krebždėjimą“ priekinėje kelio dalyje. Jis 1 metų bėgyje sumažėja, tačiau visiškai neišnyksta, lyginant su sveiku sąnariu. Šis pojūtis atsiranda dėl to, kad girnelė judesio metu liečiasi su metaliniu implantu. Dėl šios priežasties nerekomenduojama klauptis ant operuoto kelio.

 

Skubi gydytojo konsultacija reikalinga:

  • jaučiant galimos infekcijos požymius: žaizdos negijimas-sekrecija, šlapiavimas, užgijusios žaizdos atsivėrimas su sekrecija, naujai atsiradęs operuoto sąnario skausmas, skausmas ramybės būsenoje, bendras karščiavimas, šaltkrėtis;

 

Nedelsiant kreiptis į skubios pagalbos skyrių:

  • jaučiant galimos tromboembolijos požymius: staiga ir naujai atsiradęs dusulys, krūtinės skausmas, krūtinės skausmas su atsiradusiu kosuliu, ryškus visos kojos, blauzdos patinimas, paraudimas, nesusijęs su pjūviu, visos kojos skausmas.

 

1) Reabilitacija. Reabilitacinis laikotarpis klinikoje ir namuose tęsiami kineziterapeuto paskirti pratimai yra labai svarbūs atsistatymui. Aktyvios reabilitacijos laikotarpis „Gijos Klinikose“ dažniausiai trunka 18 d. (minimali trukmė – 10 d.). Pirminis atsistatymas po kelio endoprotezavimo operacijos trunka iki 3 mėn., o galutinis – iki 1 metų.

2) Pagalbinės priemonės namuose. „Gijos Klinikų“ kineziterapeutas, kuris Jus prižiūrės reabilitaciniu laikotarpiu, patars dėl pagalbinių priemonių. Jums gali prireikti: mankštos-masažinių priemonių, ramentų, kelio įtvaro ir kt. Pagalbines priemones galima įsigyti čia pat vietoje esančioje specializuotoje medicininių prekių parduotuvėje „Sveikatinė“.

3) Žaizdos priežiūra. Žaizdos perrišimai atliekami klinikoje. Patys nelieskite operacinės žaizdos, o atsiklijavus tvarsčiui, apie tai praneškite medicinos personalui. Dažniausiai siūlai/kabės šalinami 14 d. po operacijos ar vėliau. Galite praustis duše, jei pjūvio vieta apsaugota specialiu neperšlampamu pleistru. Užsienyje gyvenantiems pacientams dėl siūlų šalinimo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

4) Patinimas. ​Po operacijos galimas blauzdos ar net visos kojos tinimas (nuo švelnaus iki vidutinio išreikštumo), kuris gali išsilaikyti iki pusės metų. Siekiant sumažinti patinimą, laikykite koją pakeltą, namuose taikykite šalčio (sauso ledo maišelis, suvyniotas į ploną rankšluostį) aplikacijas.

5) Mynimas. Paprastai iškart po operacijos leidžiamas mynimas pilnu kūno svoriu, tačiau kartais, dėl tam tikrų implanto ar operacijos ypatybių, pilnas mynimas gali būti rekomenduotas tik po kelių savaičių ar mėnesių – tai nuspręs ir Jums patars operavęs gydytojas.

6) Miegojimas. Miegoti galima bet kokioje pozoje, jeigu tai nesukelia skausmo ar nepatogių pojūčių.

7) Vairavimas. Pacientas pats turėtų įvertinti, kada yra pasiruošęs vairuoti. Reikėtų atkreipti dėmesį į bendrą savijautą, raumenų, refleksų atsistatymo laipsnį, kojos stiprumą ir pan. Dažniausiai pacientas gali vairuoti praėjus 1 mėn. po operacijos.

8) Grįžimo į darbą laikas kiekvienam pacientui yra skirtingas, nes priklauso nuo žmogaus darbo pobūdžio, atliktos operacijos sudėtingumo, tipo, reabilitacijos eigos ir pan. Dažniausiai, esant sėkmingam gijimui, pacientas gali sugrįžti į sėdimą darbą po 1-1.5 mėn. Į daugiau fizinės ištvermės reikalaujantį darbą galima sugrįžti po maždaug 2-3 ir daugiau mėn. ir vėliau.

9) Mityba. Po operacijos svarbi pilnavertė subalansuota mityba ir pakankamas vandens kiekis. Venkite vartoti „greitąjį“ maistą. Gijimo metu pasistenkite vartoti šviežiai pagamintą maistą iš natūralių produktų. Chirurgas gali papildomai paskirti geležies preparatų ar kitų vitaminų.

10) Žalingi įpročiai. Venkite vartoti alkoholinius gėrimus, nes jie blogina gijimą ir didina nukritimo (susižeidimo) riziką. 1 mėn. po operacijos nerūkykite. Rūkymas labai stipriai neigiamai veikia gijimo procesus.

11) Dantų taisymas. ​Informuokite savo odontologą prieš taisant dantis, kad jums implantuotas sąnarys. Tam tikrų odontologinių procedūrų metu rekomenduojamas profilaktinis antibiotikų naudojimas.

12) Paskutinė diena klinikoje. Prieš išvykstant iš klinikos, Jums bus paruošti neperšlampantys tvarsčiai, vaistai nuo skausmo ir kiti reikalingi medikamentai bei priemonės, kuriuos naudosite namuose nurodytą laiką. Taip pat Jums bus suteiktas implanto sertifikatas, gydytojo chirurgo išrašas bei kelio sąnario rentgeno nuotraukos PRIEŠ ir PO operacijos.

13) Kontroliniam vizitui pas Jus operavusį chirurgą turėtumėte apsilankyti po operacijos praėjus 3 mėn. Užsienyje gyvenantiems pacientams galima nuotolinė konsultacija.

Konsultuojantys ir operuojantys specialistai

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.