Kineziterapija vandenyje – tai baseine atliekami specialūs pratimai, mankšta. Mankšta vandenyje padeda greičiau atkurti sutrikusias organizmo funkcijas, stiprina raumenis, gerina medžiagų apykaitą ir kraujotaką, pakelia nuotaiką. Šiltame vandenyje smarkiai sumažėja skausmas, didėja sąnarių paslankumas.
Kineziterapija vandenyje rekomenduojama po kaulų lūžių, raumenų ir sausgyslių plyšimų, sąnarių išnirimų, mikrochirurginių operacijų, endoprotezavimo, esant sąnarių skausmams, uždegimams, ribotam sąnarių paslankumui, sergant radikulitu, osteochondroze, esant nugaros skausmams, išvaržoms, neurologinėms ir širdies ligoms, kvėpavimo ligoms (bronchinei astmai, bronchitui) gydyti, po plaučių uždegimų, turint viršsvorio, vaikams su ydinga laikysena, plokščiapadyste.
Kineziterapeutas, vedantis mankštą, pagal indikacijas ir poreikį parenka priemones – kineziterapija vandenyje gali būti atliekama, naudojant:
- vandens dviratį;
- povandeninį bėgimo takelį;
- vandens hantelius;
- vandens lazdas;
- įvairias kitas papildomas priemones mankštai.
Kineziterapijai vandenyje skirtas dviratis Aquaness – tai smagi priemonė bendrai sveikatos būklei pagerinti bei prarastam darbingumui atstatyti. Dviračio mynimas vandenyje didina sąnarių amplitudę, raumenų jėgą bei fizinę ištvermę, gerina kraujo ir limfos apytaką, normalizuoja nervų sistemos veiklą. Ypač tinka pacientams po kojų traumų ar operacijų, sergantiems kojų sąnarių ligomis, taip pat norintiems sulieknėti ar išbandyti kažką naujo.
Bėgimo takeliai populiarūs visame pasaulyje ir dažniausiai naudojami reabilitacijoje sportinių kojų traumų gydymui, taip pat – svorio mažinimui ir gerai savijautai. Bėgimo takelio greitis yra reguliuojamas nuo 1,5 km/h iki 9,5 km/h. Dėl šios priežasties yra tinkamas skirtingų poreikių turintiems žmonėms.