Titulinis / Naujienos / Estetinė ginekologija – emociniam ir fiziniam moters komfortui

Estetinė ginekologija – emociniam ir fiziniam moters komfortui

Vos prieš dešimtmetį revoliuciją medicinoje sukėlusi estetinė ginekologija šiandien – jau įprasta tapusi medicinos sritis, efektyviai sprendžianti lytinės sveikatos problemas. Drovulio ir tabu atsikračiusios lietuvės įsitikino, kad neinvazinės lyties organų procedūros ne tik sugrąžina intymios zonos sveikatą, bet ir suteikia pasitikėjimo savo moteriškumu bei galimybę gyventi kokybišką seksualinį gyvenimą.

„Gimdžiusioms, patiriančioms menopauzę ar tiesiog norinčioms geresnių lytinių santykių moterims padeda intymios zonos injekcijos“, – estetinės ginekologijos procedūras pristato „Gijos Klinikų“ akušerė-ginekologė prof. Eglė Bartusevičienė.

– Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad estetinė ginekologija – tik grožio medicinos sritis.

Estetinė ginekologija – tai ne tik estetika, šios medicinos srities poveikio laukas kur kas platesnis. Dėl natūralaus senėjimo atsirandančių anatominių kūno pakitimų moterys patiria makšties audinių suglebimą ir atrofiją. Po estetinės ginekologijos procedūrų atkuriamas sumažėjęs genitalijų audinių tūris, pakoreguojamos lytinės lūpos, atjauninama makštis atkuriant drėgmės balansą, tačiau tai – ne tik estetika, bet ir akivaizdžiai geresnė bendra sveikata, sugrįžęs seksualinis potraukis bei kokybiškesnis intymus gyvenimas. Ilgą laiką moterys išdrįsdavo kreiptis į medikus tik problemai įsisenėjus. Šiandien ši problema gali būti išspręsta greičiau ir sukelti moterims mažiau diskomforto. Sveikintina, kad šiandien moterys renkasi ne gėdytis ir kankintis, bet, pasinaudojus šiuolaikinėmis medicinos galimybėmis, vėl džiaugtis savo moteriškumu ir intymiu gyvenimu.

Estetinė ginekologija pajėgi įveikti daugelį sveikatos problemų: tai nežymus šlapimo nelaikymas po gimdymo ar menopauzės metu, skausmingas lytinis gyvenimas, drėgmės atstatymas po onkologinių susirgimų ir kt.

Noriu atkreipti dėmesį, kad estetinė ginekologija padeda spręsti ne tik anatominius ir funkcinius lytinės sveikatos sutrikimus bei pakitimus, bet ir pagerina moters psichologinę sveikatą. Amžius, genetika, ligos, skausmingi lyties organų pokyčiai gali sumenkinti moters savivertę, lemti psichologinius kompleksus, netgi pabloginti vyro ir moters santykius. Išdrįsus atverti savo problemą, paaiškėja, kad yra būdų ją įveikti.

Tai įrodo ir šiandieniniai moterų pasirinkimai. Vienos dažniausių estetinės ginekologijos procedūrų – makšties atjauninimas HR (hialurono rūgšties) užpildais ar PRP (angl. Platelet Rich Plasma – trombocitais pripildyta plazma), lytinių lūpų korekcija (atstatymas) HR užpildais, G taško augmentacija HR užpildais.

– Padėkite suprasti, kada naudojamos PRP, o kada – hialurono injekcijos?

– Tinkamiausią procedūrą – PRP, HR ar PRP ir HR derinio injekciją – parenka gydytojas, atsižvelgdamas į moters skundus bei apžiūros duomenis. Tais atvejais, kai gydymo tikslas – audinių gijimas, regeneracija ir drėkinimas, skiriamos PRP su (be) HR injekcijomis. Kai siekiama drėkinimo, apimties, putlumo ir tūrio efekto, skiriamos HR injekcijos.

PRP ir HR injekcijos intymiai zonai gali būti sujungtos į vieną procedūrą ir atliktos to paties vizito metu. Toks derinys prisotina intymios zonos audinius drėgme, suteikia išoriniams lytiniams organams apimties bei pagerina seksualinio gyvenimo kokybę.

PRP procedūra su HR tinka gimdžiusioms moterims, po gimdymo susiduriančioms su intymios zonos pokyčiais, menopauzę patiriančioms ar norinčioms geresnių lytinių santykių moterims. Taip pat rekomenduojama, sprendžiant nežymaus šlapimo nelaikymo problemą, gydant makšties ir odos kerpligę. Tai yra autoimuninė liga, sukelianti didelį makšties sausumą ir sunkiai pasiduodanti gydymui. Visame pasaulyje PRP terapija vis plačiau taikoma odos ir makšties kerpligei gydyti.

– Hialurono rūgšties užpildų injekcijomis jau įprasta lyginti veido raukšles, o kaip jos padeda išspręsti ginekologines problemas ir pagerinti lytinio gyvenimo kokybę?

– Hialurono rūgštis yra natūralus biopolimeras, didinantis audinių hidrataciją, elastingumą bei putlumą. Į intymiąją zoną leidžiamos HR injekcijos naudojamos lytinių lūpų korekcijai ir atstatymui (audinių užpildymui ir atnaujinimui), G taško augmentacijai (seksualinio gyvenimo kokybės ir abiejų partnerių jautrumo pagerinimui), intymios zonos atjauninimui (senėjimo simptomų, diskomforto panaikinimui, odos elastingumo ir stangrumo atstatymui). Nežymaus šlapimo nelaikymo ir pratekėjimo problemos, dažnai pasireiškiančios moterims po gimdymo ir menopauzės metu, taip pat sprendžiamos HR injekcijomis.

– Mažiau žinome apie trombocitais praturtintos plazmos injekcijas. Ar joms naudojama tik pacientės kraujo plazma, be jokių dirbtinių medžiagų?

– Procedūros metu iš pacientės venos paimamas kraujas (iki 20 ml), kuris centrifuguojamas, kad taptų tinkamas tolesniam naudojimui. Kai pacientės kraujas baigiamas centrifuguoti, kraujo plazma su trombocitais jau būna atsiskyrusi nuo raudonųjų kraujo kūnelių. Kraujo plazmos koncentratas su dideliu trombocitų kiekiu ir yra tie kraujo elementai, naudojami injekcijos metu. Trombocitai yra pagrindinė žmogaus organizmo medžiaga, atsakinga už audinių gijimą, regeneraciją ir naujų kraujagyslių statybą. Plazma susideda iš daugybės komponentų, būtinų ląstelių išlikimui, įskaitant maistines medžiagas, vitaminus, hormonus, elektrolitus, augimo faktorius bei baltymus. Tarp plazmos baltymų yra gyvybiškai svarbios molekulės, reikalingos krešėjimo procesui ir fibrino atsinaujinimui, kuris dalyvauja ląstelių judėjime ir naujų audinių susidaryme. Procedūros esmė – sutelkti trombocitais praturtintą plazmą į tą vietą, kuriai reikia gydymo.

Estetinė ginekologija – tik vyresnėms moterims svarbi medicinos sritis?

– Jokiu būdu ne – jokių amžiaus apribojimų nėra. Dėl hormonų pokyčio, gimdymo, vartojamų vaistų ar žalingos gyvensenos moters lyties organų būklė gali pakisti ir jauname amžiuje. Na, o tai, kad į mus dažniausiai kreipiasi 35–45 metų moterys, parodo, jog estetinė ginekologija efektyviai padeda pašalinti po gimdymo atsiradusias problemas. Tačiau šis gydymas skirtas visoms moterims, susiduriančioms su intymios zonos pakitimais. Netinkamas tik besilaukiančioms ir žindančioms moterims.

– Ar intymios zonos injekcijos skausmingos, kiek laiko trunka ir kaip greitai po jų grįžtama į įprastą gyvenimą?

– Procedūros neskausmingos, nes prieš jas injekuojama sritis nuskausminama. Jų trukmė – nuo 30 iki 60 minučių. Iš karto po procedūros galima grįžti į kasdienį gyvenimo ritmą, bet kelias dienas rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių, savaitę vengti pirties, karštos vonios, soliarumo bei intensyvaus sporto.

Maksimaliam poveikiui pasiekti kartais rekomenduojama iki 2-3 injekcijų kas mėnesį. Rezultatas po injekcijų išlieka apie 12–18 mėnesių, priklausomai nuo individualių organizmo savybių. Kada reikia kartoti trombocitais praturtintos plazmos (su/be hialurono rūgštimi) ar hialurono rūgšties injekcijas, sprendžiama individualiai.

– Šioms injekcijoms reikia iš anksto pasiruošti?

– Reikėtų gydytoją informuoti apie vartojamus vaistinius preparatus (ypač kraują skystinančius), dvi savaites iki procedūros nevartoti antibiotikų, esant galimybei, atlikti bendrą kraujo tyrimą. Nerekomenduojama procedūrą atlikti menstruacijų metu.

– Ar galima teigti, kad estetinės ginekologijos procedūros pagerina ir moters partnerio seksualinį gyvenimą?

– Intymios zonos atjauninimas, prarastos formos ir drėgmės, elastingumo atstatymas, G taško augmentacija pagerina ne tik moters, bet ir jos partnerio lytinį jautrumą ir seksualinį pasitenkinimą.

 

Šaltinis: žurnalas „Sveikata“, Dalia Juškienė.

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.