Titulinis / Naujienos / Su nevaisingumu kovojančių moterų viltis – natūrali prokreacinė technologija

Su nevaisingumu kovojančių moterų viltis – natūrali prokreacinė technologija

Sparčiai tobulėjant medicinai, pacientams galima suteikti vis pažangesnius ir geresnius rezultatus žadančius gydymo metodus. Šiandien nevaisingumui gydyti siūlomas naujas ir efektyvus metodas – natūrali prokreacinė technologija, apie kurią plačiau pasakoja „Gijos Klinikų“ gydytoja, NaProTECHNOLOGIJOS medicinos konsultantė Rita Simonaitytė.

Populiariausias, bet ne saugiausias metodas

Pagalbinis apvaisinimas ilgą laiką buvo populiariausias pasirinkimas porų, kurioms nesiseka  susilaukti vaikelio, tarpe. Vis dėlto, naudojant šį pastoti padedantį medicininį metodą, dažniausiai neatskleidžiamos tikrosios nevaisingumo priežastys, o tik bandoma greituoju būdu išspręsti nevaisingumo problemą.

Moterų nenoras rinktis pagalbinį apvaisinimą, nepaisant jo populiarumo, kai kuriems yra nesuprantamas, tačiau moterys turi svarią priežastį jaustis nesaugios dėl pagalbinio apvaisinimo proceso. „Šis metodas ne tik neieško pagrindinių sveikatos problemų, galinčių būti nevaisingumo priežastimi, bet ir kelia daug rizikos moteriai bei brangiai kainuoja. Galima pridurti ir tai, jog daugelis porų pripažįsta, kad, pasirinkus pagalbinį apvaisinimą kaip pastojimo būdą, blogėja tiek jų sveikata bei lytinis gyvenimas, tiek santykiai apskritai “, – teigia R. Simonaitytė.

Natūrali pastojimui skirta technologija

„Šiandien sparčiai populiarėjantis natūralių vaisingų moters ciklų nurodymus atitinkantis požiūris į vaisingumą – natūrali prokreacinė technologija (NaProTECHNOLOGIJA) – daugeliui dar yra nežinomas. Kreitono vaisingumo priežiūros modelis, paremtas biologinių žymenų, parodančių hormoninius moters ciklo pokyčius, stebėjimu, yra šio metodo pagrindas“, – aiškina NaProTECHNOLOGIJOS medicinos konsultantė. Kartu su natūraliais hormonais bei papildais, o kartais ir ginekologinėmis operacijomis naudojama NaProTECHNOLOGIJA turi labai aukštą sėkmės procentą nėštumui pasiekti. „Taikant šį metodą, per pirmąjį pusmetį natūraliai pastoja apie 50 proc. vaisingo amžiaus porų. Laikotarpyje iki metų šis procentas išauga iki 80 proc. Ir tai tikrai labai džiugina. Žinoma, jei paaiškėja, jog pora turi rimtesnių ginekologinių ar urologinių problemų, visų pirma koncentruojamės į jų gydymą. Ir tik po to, kai organizmas atsistato, grįžtame prie pradinio tikslo – pastojimo. Pats NaProTECHNOLOGIJOS metodas pastojimui gali būti taikomas iki dviejų ar net trijų metų, priklausomai nuo situacijos. Bet kuriuo atveju, turiu pabrėžti, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir unikalus, todėl poros ir gydytojo bendradarbavimas yra labai svarbus“, – teigia „Gijos Klinikų“ gydytoja R. Simonaitytė.

Daugeliui moterų NaProTECHNOLOGIJA yra mažiau streso keliantis, labiau įtraukiantis bei proto, kūno ir sielos poreikius tenkinantis metodas. Kiekviename ciklo etape moters kūne atsiranda specifiniai simptomai. Juos galima stebėti naudojant Kreitono modelį ir pastebėjus simptomų pakitimus, dažnai ir pačiai moteriai nesunku nustatyti ir diagnozuoti pagrindinę problemą. „Moteris ar pora yra apmokoma, kaip sekti savo organizmo vaisingumo ženklus, pacientai patys aktyviai dalyvauja gydyme. Jau po kelių stebėjimo ciklų, remiantis užpildytomis lentelėmis bei papildomais diagnostiniais tyrimais, nustatomos pagrindinės nepastojimo priežastys ir pateikiami būdai, kaip atstatyti natūralų organizmo funkcionavimą“, – pasakoja gydytoja R. Simonaitytė.

„NaProTECHNOLOGIJA galima gydyti ne tik nevaisingumą, bet ir kitas sveikatos problemas, tokias kaip menstruaciniai spazmai (stiprūs skausmai mėnesinių metu), priešmenstruacinis sindromas, nereguliarus ar nenormalus kraujavimas, endometriozė, kiaušidžių cistos, policistinių kiaušidžių sindromas, pasikartojantys persileidimai, pogimdyvinė depresija, ovuliacijos sutrikimai, žemas progesteronas, nuolatinės išskyros ir kita“, – tinkamai neįvertintas technologijos galimybes įvardija pašnekovė.

Vertas dėmesio pasirinkimas

„NaProTECHNOLOGIJA nėra greitai rezultatą duodantis gydymo metodas, tačiau pasirinkusios šį šeimos planavimo būdą poros džiaugiasi žymiai pagerėjusia fizine sveikata, sutvirtėjusiu tarpusavio ryšiu bei galimybe patiems patirti naujos gyvybės sukūrimo stebuklą“, – pacientų pasiekimais dalijasi medicinos konsultantė.

Belieka pasakyti, kad ne visos moterys gali pastoti, naudodamos NaPro ar kitas pagalbos priemones. Žinoma, tai nereiškia, kad negalinti pastoti moteris yra mažiau moteriška. „Moteris nėra moteris tik dėl savo reprodukcinės prigimties, ir nebūtinai visos moterys turi tapti motinomis. Moteriškumą gali apibrėžti ir įgimtas rūpestis, grožio ir harmonijos siekimas, gebėjimas padėti ir amžinųjų vertybių puoselėjimas. Vis dėlto, jei kovojate su nevaisingumu, kuris neretai neleidžia džiaugtis ir pilnaverčiais santykiais, rekomenduoju išbandyti NaProTECHNOLOGIJĄ. Galbūt tai padės Jums surasti ieškomus atsakymus“, – pataria „Gijos Klinikų“ gydytoja R. Simonaitytė.

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.