Titulinis / Naujienos / Specialistas apie lūpų korekciją: „Pernelyg pripūstų, nenatūralių lūpų efektas priimtinas toli gražu ne visoms“

Specialistas apie lūpų korekciją: „Pernelyg pripūstų, nenatūralių lūpų efektas priimtinas toli gražu ne visoms“

Pasiruošimas procedūrai

Iš to, kad Lietuvoje ir, be abejo, visame pasaulyje kasmet atliekama vis daugiau lūpų korekcijų, galima daryti išvadą, jog greitu metu į tai žvelgsime kaip į įprastą grožio procedūrą. Pasak tarptautinio plastikos chirurgo, estetinės medicinos klinikos Varšuvoje įkūrėjo ir tarptautinio „Laboratoires FILLMED“ trenerio Roberto Chmielewskio, Europoje didelių pripūstų lūpų mada jau praėjo. „Dabar ant bangos – French Touch tendencija, kai lūpas koreguojame tam, kad sugrąžintume jaunatvišką išvaizdą ir veido proporcijas, iš esmės nekeisdami bruožų“, – sako jis.

Vis tenka išgirsti „amžių išduoda rankos“, „amžių išduoda akys“, bet pastaruoju metu estetinės medicinos specialistai vis dažniau kalba apie tai, kad amžių išduoda lūpos…

– Lūpos irgi sensta – tai jokia naujiena. Galbūt į tai paskiausiai atkreipiame dėmesį, bet panagrinėjus savo nuotraukas galima pastebėti, kad lūpos apie 35–45 metus jau praranda tūrį, tampa siauresnės. Būna, kad dėl to labiau šypsantis atsiveria dantenos, taigi tai keičia ir šypseną, ir bendrą veido išvaizdą. Kitas lūpų senėjimo požymis – tiek lūpų, tiek aplink jas esančios odos srities sausumas. Čia atsiranda mažų raukšlelių, ant lūpų raukšlelės irgi gilėja, dėl to vis labiau moterys tampa nepatenkintos lūpų dažais, kurie vis suteka… Bet problema dažniausiai jau ne lūpų dažai, o lūpų raukšlėtumas ir sausumas, kuris šiandien labai nesudėtingai pakoreguojamas.

Raukšlės aplink lūpas vienoms mažiau matyti, kitoms – labiau. Nuo ko tai priklauso?

– Nuo genų, gyvenimo būdo, bet, aišku, su metais raukšlės bet kuriuo atveju gilėja, ryškėja, nes lūpų zona yra judanti veido dalis, kuri su amžiumi praranda elastingumą ir greičiau susiraukšlėja. Beje, rūkymas ir pomėgis gerti gėrimus per šiaudelį dar labiau prisideda prie raukšlių formavimosi. Kartais gali lemti ir tam tikri kalbiniai ypatumai, kai dažniau tariami tokie garsai kaip ū, y, e. Beje, prancūzų kalba šiuo požiūriu nėra palanki, gal dėl to prancūzai bene pirmieji ir pradėjo ieškoti estetinės medicinos sprendimų. Tiesa, lietuvių kalba irgi nedėkinga, nes joje irgi daug ištęstų balsių, dėl kurių lūpų sritis raukšlėjasi labiau.

Kokie dar lūpų pokyčiai yra koreguojami?

– Itin pastebimi nusvirę lūpų kampučiai. Jie visą veidą padaro liūdnos išraiškos, pavargusį ir, žinoma, sendina, nes senų žmonių veidas natūraliai įgauna tokią išraišką, o mes pasąmoningai tai žinome ir būtent taip nuskaitome. Kartais lūpų kampučiai nusvyra dar jauname amžiuje – tai priklauso ir nuo emocinės būsenos, galbūt sudėtingo gyvenimo etapo, kai ilgai buvome liūdni. Būna, gyvenimo negandos praeina, o liūdesys veide lieka. Kai nuotaika nebeatitinka to, ką matome veidrodyje, verta pakoreguoti lūpas, galbūt ir kitas veido sritis, pavyzdžiui, akių.

Ko dažniausiai bijo moterys, kai kalbama apie lūpų korekciją?

– Galima sakyti, kad yra dviejų tipų pacientės: vienos nori kur kas putlesnių lūpų, kurios atitiktų jų suvokiamus grožio standartus. Vis dėlto šiandien vis daugiau moterų kaip tik to vengia – pernelyg pripūstų, nenatūralių lūpų efektas priimtinas toli gražu ne visoms. Nors esu natūralumo šalininkas, nei vienas, nei kitas pasirinkimas nėra blogas, nes tai priklauso nuo pačios moters lūkesčių ir dažnai, ko gero, nuo socialinės aplinkos, kuri ją įpareigoja vienaip ar kitaip atrodyti. Vis dėlto moteris vienija vienas dalykas – jos nori būti gražios. Aš asmeniškai esu už harmoningą veidą, kuriam įtaką daro ir tinkamos lūpų proporcijos.

Kaip žinoti, ar lūpos yra proporcingos?

– Yra tam tikros taisyklės, pagal kurias įvertinamos lūpų proporcijos. Jos sugalvotos ne plastikos chirurgų, o dar graikų. Vadovaudamiesi jomis jie kūrė etaloniško grožio statulų veidus. Tai tapo atspirties tašku ieškant individualiai tinkančių veido proporcijų, kuriant harmoniją. Kad būtų suprantamiau, apie ką kalbame, pažiūrėkite į Angeliną Jolie nuotraukų redagavimo programa sumažintomis lūpomis. Manau, pagalvotumėte – kas ta moteris? Tiesa, neharmoningai atrodo ir pernelyg didelės lūpos, kai jas putlinant persistengiama. Čia ir slypi didžiausias stabdys natūralaus grožio šalininkėms, bet šiandien, priklausomai nuo to, kokio efekto norisi, parenkami skirtingi lūpų užpildai.

Ar galite detaliau papasakoti, kuo jie skiriasi ir ką iš esmės turi žinoti pacientė kreipdamasi į estetinės medicinos specialistą?

– Paprastais žodžiais kalbant, skiriasi užpildų tirštumas, konsistencija. Kuo jis kietesnis, tuo daugiau tūrio suteikia. Toms, kurios tūrio nori, kaip tik ir parenkami tokie užpildai, kurie iškart jį suteikia. O toms, kurios nori natūralaus efekto ir sprendžia visai kitokias estetines problemas, parenkamas minkštos konsistencijos užpildas. Taip pat reikia žinoti, kad būtina rinktis procedūras su sertifikuotais, kokybiškais užpildais, kuriems naudojama kokybiška hialurono rūgštis, nėra priemaišų. Švarus, kokybiškas, originalus injekcinis preparatas svarbu ne tik estetiškam rezultatui pasiekti, bet ir dėl procedūros saugumo. Tokie yra prancūzų laboratorijos FILLMED užpildai ART FILLER, o naujausias iš jų – LIPS SOFT – konkrečiai sukurtas natūralių lūpų efektui pasiekti. Jis yra minkštas ir su juo atliekant korekcinę procedūrą tiesiog neįmanoma taip stipriai padidinti lūpų apimties kaip kitais užpildais.

Tarkim, moteris nenori labai putlių lūpų. Kokio efekto jai dar galima tikėtis, be to, kad būtų švelniai atkurtas prarastas jų tūris?

– Čia gal pridurčiau, kad tūris nebūtinai gali būti jau prarastas. Kartais lūpos būna ne visai simetriškos ir jei moterį tai erzina, jeigu jai pačiai negražu, galima tai pakoreguoti. Labai svarbu, kad pati moteris norėtų korekcijų ir kabineto slenkstį peržengtų ne dėl spaudimo iš aplinkos. Galiausiai ji turi jaustis geriausiai ir gražiausia, kokia tik įmanoma. Toks yra bendras mūsų su pacientu tikslas. Bet nebūtinai lūpų užpildai reiškia jų užpildymą. Naujasis užpildas, pavyzdžiui, tinkamas norint paryškinti išsiliejusį, tarsi išplaukusį lūpų kontūrą. Taip pat su metais lūpos šviesėja, bet gavusios nedideles dozes hialurono atgauna natūralų rausvą atspalvį. Kažkas klausė – tai čia kaip ilgalaikis makiažas? Galima ir taip pavadinti, tik šis makiažas ne tiek paryškins bruožus, kiek iš tikrųjų sugrąžins tai, kas su metais prarasta.

Na, ir pabaigoje – kiek laiko veikia užpildų efektas?

– Atliktos studijos su ART FILLER linijos užpildais rodo, kad efektas gali būti matomas ir po 18 mėnesių. Taigi efekto galima tikėtis gana ilgai, sakyčiau, apie metus.

 

„Gijos Klinikose“ lūpų modeliavimo procedūrą atlieka plastikos chirurgė, medicinos mokslų daktarė L. Pilipaitytė arba plastikos chirurgas D. Bagdanavičius.