Visuomenės švietimas apie naujausias gydymo metodikas – labai svarbus. Juk pasitaiko atvejų, kai žmonės dairosi svetur, ieškodami efektyviausio gydymo, nors čia pat – Lietuvoje – medicinos paslaugos yra nuolatos tobulinamos, o kai kuriose srityse šalies gydytojai netgi lenkia kolegas užsienyje.
Sunki peties trauma – dar ne nuosprendis
Į „Gijos Klinikų“ ortopedą-traumatologą prof. Rimtautą Gudą kreipėsi pacientas, kuriam sunki, įsisenėjusi trauma sutrikdė kairės rankos funkcijas. Įvertinus klinikinę situaciją, buvo nuspręsta, kad konservatyvūs gydymo metodai (reabilitacijos procedūros, kineziterapija, fizioterapija ir kt. ) šiuo atveju norimo rezultato neduos ir rekomenduojamas chirurginis gydymas, ultra moderni operacija – besraigtė peties sausgyslių fiksacija.
„Pasaulyje, o nuo 2024 metų ir Lietuvoje, pradėta naudoti taip vadinama besraigtė peties sausgyslių fiksacijos sistema, kurios dėka plyšusios sausgyslės prie kaulo pritvirtinamos stipriais fiksuojančiais siūlais, o ne specialiais inkaruojančiais titaniniais ar kitos medžiagos sraigtais, kurie pirma įsukami į žastikaulio kaulą ir tik tada plyšusios sausgyslės siūlais pritraukiamos prie žastikaulio. Tuo tarpu šis pažangus-besraigtis metodas išplečia gydymo galimybes“, – pasakoja profesorius.
Turimomis žiniomis, „Gijos Klinikos“ – vienintelės Lietuvoje, pradėjusios reguliariai taikyti šį ultra modernų peties rotatorių rekonstrukcijos chirurginį gydymą.
Besraigtės sistemos privalumai
Įprastai plyšusių peties sausgyslių operacijų arba rotatorių rekonstrukcijos metu naudojami specialūs inkaruojantys sraigtai, kurių dėka plyšusios sukamosios sausgyslės pritvirtinamos prie kaulo. Sausgyslėms prigijus prie kaulo, palaipsniui atkuriama peties judesių amplitudė ir su pooperacinės reabilitacijos pagalba atsikratoma kasdienio diskomforto ir skausmo.
Tam tikrais atvejais inkaruojančių sraigtų naudoti neįmanoma ir tada moderni besraigtė sistema tampa puikia, mažiau kaulą žalojančia, alternatyva. Taip pat manoma, kad pritvirtinus sausgysles platesniame paviršiuje ir be apribojimų fiksacijos taškams, atsiranda didesnė tikimybė sėkmingam jų prigijimui prie kaulo.
„Fiksuojant sausgysles specialiais siūlais (besraigte sistema), prie kaulo jos pritvirtinamos didesniame plote, tolygiau paskirstant fiksacijos vietas, neperspaudžiant sausgyslių, todėl nesutrikdoma jų kraujotaka, mažiau skauda po operacijų ir atsiranda didesnė tikimybė, kad jos prigis prie kaulo – išvengiama per didelio spaudimo tik vienoje kaulo vietoje, todėl gijimas vyksta natūraliau ir sparčiau,“ – pažangų chirurginio gydymo metodą komentuoja prof. Rimtautas Gudas.
Svarbu paminėti, kad abu operacijos metodai yra artroskopiniai t. y. minimaliai invaziniai. Tai reiškia, kad per nedidelius maždaug 1-2 cm pjūvelius, naudojant specialią artroskopinę įrangą, yra atliekami reikalingi chirurginiai veiksmai. Į peties sąnarį įvedama tam skirta optika, įvertinami pakitimai, sužalojimai. Per papildomus pjūvelius įvedami minimaliai invazyvūs instrumentai, kurių pagalba ir atliekami tolesni chirurginiai veiksmai.
Reabilitacinis laikotarpis ir grįžimas į įprastą ritmą
„Gijos Klinikose“ aktyvios reabilitacijos etapas prasideda po operacijos praėjus 4-6 savaitėms ir trunka 14 darbo dienų. Dėl minimaliai invazinės metodikos bei modernios besraigtės sistemos tikimasi sklandžios, efektyvios reabilitacijos bei greitesnio atsistatymo. Kadangi 5-6 savaites reikia dėvėti specialų įtvarą, kuris apsaugo operuotą petį, pacientų patogumui individualų įtvarą/longetę čia pat vietoje (kitą dieną po operacijos) pagamina ortopedas-technologas. Pacientui visos paslaugos siūlomos vienoje klinikoje, – sumažėja papildomo streso tikimybė ir galima tiesiog susikoncentruoti į poilsį ir atsistatymą.
Maksimaliai gerų gydymo rezultatų siekimas ir nuoširdus noras padėti pacientui skatina progresą, kuris laikomas varomąja jėga medicinoje. „Gijos Klinikų“ komandos tikslas nuolat tobulinti gydymo metodus, atrasti naujus sprendimus ir kurti geresnę sveikatos priežiūros sistemą.