Titulinis / Naujienos / Populiarėja kombinuotos plastinės operacijos – greitesni rezultatai, mažiau streso organizmui

Populiarėja kombinuotos plastinės operacijos – greitesni rezultatai, mažiau streso organizmui

Kombinuotos plastinės operacijos – tai keletas vienu metu atliekamų chirurginių grožio procedūrų kūno formoms pakoreguoti. Per pastaruosius metus tokio tipo operacijos ypač išpopuliarėjo Lietuvoje, o to priežastys yra labai paprastos – mažiau streso organizmui, greičiau pasiekiama norimų rezultatų, į įprastą rutiną sugrįžtama per trumpesnį laiką, nes, priešingai nei keleto atskirų procedūrų atlikimo atveju, atliekama viena operacija, viena narkozė, laukia vienas reabilitacijos laikotarpis.

„Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius pasakoja, kad viena populiariausių kombinuotų plastinių operacijų yra pilvo plastikos ir vadinamoji 360 laipsnių riebalų nusiurbimo procedūra. „Tai reiškia, kad aplink visą pilvą, juosmenį bei nugarą yra nusiurbiami riebalai ir, padarius pjūvį bikini linijoje, atliekama pilvo plastika – atidalinama pilvo sienos oda su poodžiu, panaikinama diastazė, susiuvant prasiskyrusius tiesiuosius pilvo raumenis, pašalinamas odos perteklius, suformuojama nauja estetiškai atrodanti bamba. Tokiu būdu pašalinama ne tik nukarusi oda, bet ir į pradinę padėtį grąžinami pilvo raumenys, panaikinami po ankstesnių operacijų likę randai ar strijos po nėštumo“ – pasakoja chirurgas.

Pilvo plastika/privati klinika Kaune/profesionalūs gydytojaiKaip teigia D. Bagdanavičius, tokio tipo grožio chirurgijos paslaugas renkasi pacientai, kurie vien tik sportu ir sveika mityba negali pasiekti norimų rezultatų. „Riebalų nusiurbimas leidžia patobulinti kūno formas ir atsikratyti nereikalingo riebalinio sluoksnio. Jis atliekamas tada, kai yra lokalesnė riebalų sankaupa, nėra laisvos odos ir raumenų diastazės. Jei pacientas turi laisvos odos, kurios neišeina atsikratyti įprastomis treniruotėmis, jos nepašalina net ir nusiurbimas, todėl tokiais atvejais riebalų nusiurbimas yra derinamas su pilvo plastine operacija“, – aiškina gydytojas.

Tai – tik viena iš daugelio kombinuotų plastinių operacijų, kurias renkasi tobulų kūno formų pageidaujantys pacientai. Pasak D. Bagdanavičiaus, galima derinti išties daug skirtingų procedūrų. „Su riebalų nusiurbimu galima derinti šlaunų, sėdmenų plastiką, taip pat kartu atlikti vadinamą lower body lift operaciją, kai yra daroma ne tik pilvo, bet ir nugaros plastika. „Mommy makeover“ – populiariausia kombinuota chirurginė procedūra, kai pilvo plastika ir krūtinės pakėlimo bei didinimo implantais operacijos yra atliekamos kartu. Šių operacijų derinį dažniausiai renkasi moterys po gimdymo, norinčios susigrąžinti iki nėštumo buvusią figūrą“, – pasakoja grožio chirurgas.

Visgi yra ir tokių plastinių operacijų, kurių, anot D. Bagdanavičiaus, negalima atlikti vienu metu. Pavyzdžiui, veido patempimas ir pilvo plastika niekaip nedera kartu. „Pagrindinė to priežastis – abi operacijos yra labai ilgos. Kadangi abiejų šių operacijų metu naudojama pilna bendrinė nejautra, negalima rizikuoti pacientų sveikata. Praktiškai visos plastinės operacijos, trunkančios 3 valandas ar ilgiau, negali būti atliekamos kartu“, – perspėja gydytojas.

Net ir atliekant kitas kombinuotas plastines operacijas, išlieka venų tromboembolijos rizika. Tai patologinė būklė, atsirandanti dėl ilgo gulėjimo nejautroje ir apimanti giliųjų venų trombozę bei galinti sukelti plaučių emboliją. Vis dėlto tokių komplikacijų rizika yra labai maža, negana to, saugumą operacijų metu užtikrina naudojamos specialios priemonės. Esant net menkiausiai rizikai, „Gijos Klinikose“ prieš operaciją pacientams yra užmaunamos kraujotaką aktyvinančios kompresinės kojinės, operuojama ant specialių čiužinių, leidžiami atitinkami medikamentai“, – pasakoja D. Bagdanavičius.

Pasak chirurgo, daugumoje įprastų atvejų pacientas, pasirinkdamas atlikti kombinuotą plastinę operaciją vietoje keleto atskirų, ne tik sutaupo laiko ir pinigų, bet ir išvengia pakartotinio streso organizmui bei greičiau pasiekia norimų rezultatų. „Tai – viena nejautra, vienas gijimo ir vienas reabilitacijos laikotarpis. Po kombinuotos operacijos net ir rezultatai būna geresni, nes pokyčiai, atlikus keletą korekcijų vienu metu, matosi akivaizdžiau“, – tvirtina „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius.