Titulinis / Specialūs pasiūlymai / Erkių platinamos ligos

Erkių platinamos ligos

Vasarą vis daugiau laiko leidžiame gryname ore, tačiau gamtoje mūsų tyko erkės, kurios platina pavojingas infekcines ligas – erkinį encefalitą bei Laimo ligą. Skaičiuojama, kad Lietuvoje daugiau nei 25 proc. erkių yra užsikrėtusios!

Aptikus jau įsisiurbusią erkę ir nerimaujant dėl infekcinių ligų tikimybės, galima atlikti specialius kraujo tyrimus, kurie parodo, ar organizme yra susidarę antikūnai prieš erkinio encefalito ir Laimo ligas.

Ūmią ir ankstyvąsias ligos stadijas parodo kraujyje aptikti užkrato IgM klasės antikūnai. Šį kraujo tyrimą galima atlikti tik po 2–3 savaičių nuo užsikrėtusios erkės įsisiurbimo.

Lėtinės ligos eigą arba buvusios infekcijos pėdsakus parodo kraujyje rasti užkrato IgG klasės antikūnai. Kraujo tyrimas skiriamas praėjus 3–4 savaitėms nuo užsikrėtusios erkės įsisiurbimo.

#SpecialusPasiūlymas

Iki pat rugpjūčio 31 d. taikoma nuolaida kraujo tyrimams, nustatantiems, ar organizme yra susiformavę erkinio encefalito bei Laimo ligos IgM arba IgG klasės antikūnai:

  • Erkinis encefalitas IgG antikūnai – 13 € (įprasta kaina 15 €)
  • Erkinis encefalitas IgM antikūnai – 13 € (įprasta kaina 15 €)
  • Laimo ligos (Boreliozės) IgG antikūnai – 11 € (įprasta kaina 13 €)
  • Laimo ligos (Boreliozės) IgM antikūnai – 11 € (įprasta kaina 13 €)
Kraujo paėmimo paslaugos kaina 5 €.
Registracija telefonu: +370 612 51498
Darbo laikas I-V 8:00 – 16:00

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.