Titulinis / Naujienos / Atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus apie krūtų didinimo operaciją

Atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus apie krūtų didinimo operaciją

Gijos Klinikos Krūtinės didinimo operacija (3)Kiek laiko negalima sportuoti, ar sunku atsistatyti po operacijos, kada galėsiu keliauti į darbą – šie ir daugelis kitų klausimų iškyla moterims, kurios nori pasididinti krūtinę. Operacija gali atrodyti gąsdinanti, sukelsianti daug nepatogumų gyvenime. Tačiau, kaip yra iš tiesų, pasakoja „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius.

Pasididinti krūtinę gali bet kokio amžiaus moteris – gydytojo teigimu, amžius nedaro jokios įtakos. Vis dėlto, „Gijos Klinikų“ specialistai tokio tipo operaciją atlieka tik nuo pilnametystės. „Amžiaus ribos nėra. Jei, tarkime, 60-ties metų moteris nori atlikti šią operaciją, teigiamai įvertinus jos fiziologinę ir sveikatos būklę – mes tą galime padaryti“, – sako chirurgas ir priduria: „tačiau geriausi operacijos rezultatai dažniausiai būna moterims iki 50-ties, kol oda pakankamai elastinga, kad galėtų adaptuotis prie pasikeitusios krūtinės formos“.

 

Ypatingo pasiruošimo nereikia

Bagdanavičiaus teigimu, ypatingo pasiruošimo šiai operacijai taip pat nereikia, išskyrus kelis paprastus nurodymus, kurių reikėtų laikytis. „Visada prašome, kad prieš operaciją moterys nusipraustų po dušu ir nesiteptų jokiais kremais. Be to, svarbu, kad 6 valandas prieš chirurginę intervenciją nieko nevalgytų ir negertų“, – pasakoja chirurgas.

Jis priduria, kad būtina pasidaryti kraujo tyrimus ir elektrokardiogramą. „Mūsų klinikoje tyrimus galima atlikti tą pačią dieną – keletą valandų prieš operaciją. Tokiu atveju pacientei nereikia niekuo rūpintis ir keliauti pas šeimos gydytoją dar gerokai prieš operaciją“, – galimus variantus vardija specialistas.

Įprastai krūtų didinimo operacija trunka nuo 50 min. iki 1 val. 20 minučių. Gydytojo teigimu, tai priklauso nuo dedamų implantų ir operacijos metu naudojamos technikos.

Gijos Klinikos Krūtinės didinimo operacijaNamo – kitą dieną po operacijos

Pooperacinio laikotarpio taip pat nereikėtų bijoti – jau kitą dieną galima vykti namo. Tiesa, svarbu prisiminti, kad 10 dienų po operacijos negalima vairuoti, tad reikėtų iš anksto pasirūpinti, kaip grįšite namo.

Pasak gydytojo, atsistatymas po operacijos dažniausiai užtrunka 4–7 dienas. „Pirmosiomis dienomis krūtinėje galite jausti veržimo, tempimo jausmą. Panašiai tokį, kokį jaučiate po intensyvios treniruotės. Taip yra todėl, kad implantai dedami dalinai po raumeniu, dalinai – po liauka. Tad, kol raumuo atsistato į savo padėtį po pratempimo, jaučiamas diskomfortas. Tačiau jis greitai praeina ir pacientė gali pati savimi pasirūpinti, eiti į darbą, atlikti buities darbus, tačiau tik tuo atveju, jei tai nereikalauja fizinio krūvio“, – sako jis.

Kurį laiką reikia paisyti tam tikrų apribojimų

Aktyvios fizinės veiklos, sporto – plaukimo, jodinėjimo ir kt. – reikėtų vengti 2 mėnesius. Po šio laiko galima įprastai užsiimti savo mėgstamu sportu ar kita intensyvia veikla.

„Pacientė turėtų pasisaugoti ir kitų dalykų, pavyzdžiui, aukštai nekelti rankų. Ji gali išsiplauti galvą, pasidaryt makiažą, tačiau turėtų vengti sunkių daiktų kėlimo. Svarbiausia – neskubėti, išlaukti ir klausyti gydytojo rekomendacijų, pavyzdžiui, po dušu maudytis ne anksčiau kaip 3 dienos po operacijos“, – aiškina Darius Bagdanavičius.

Pacientės po operacijos turi nešioti specialią liemenėlę – ją taip pat reikia nešioti 2 mėnesius tam, kad implantai būtų tinkamoje padėtyje, vietoje, o krūtinė gražiai susiformuotų. Kompresinę liemenėlę reikia dėvėti 23 val. per parą.

Pasak gydytojo, galutinį rezultatą galima išvysti po 3–6 mėnesių, kadangi tiek laiko formuojasi krūtinė. Tiesa, kartais tai gali užtrukti ir iki metų. „Visoms pacientėms sakau, kad reikia bent pusmečio, kad pamatytų tikrąjį vaizdą. Tereikia būti kantrioms“, – šypsosi plastinės chirurgijos specialistas.

Galima sukurti visiškai natūralios krūtinės efektą

 Gydytojo teigimu, dažnai jaudinamasi dėl to, kad krūtinė po didinimo atrodys nenatūraliai. Tačiau jis primena, kad tai priklauso nuo to, kaip susitariama su paciente. „Jeigu moters ir specialisto nuomonės sutampa – po krūtų didinimo operacijos tik artimieji galės pasakyti, kad tai – dirbtinė krūtinė“, – patikina jis.

Norėdami, kad galutinis variantas pilnai pateisintų lūkesčius, gydytojai iki operacijos daug bendrauja su pacientėmis. Konsultacijų metu plastikos chirurgas įvertinta pacientės krūtų anatomiją: dydį, formą, spenelio padėtį, ir panašiai.

„Pokalbių metu mes norime išsiaiškinti pacientės lūkesčius, o kad ji pati lengviau įsivaizduotų galutinį rezultatą – gali pasimatuoti specialias liemenėles su skirtingo dydžio ir formos implantais“, – pasakoja specialistas.

Chirurgas išskiria, kad yra keli implantų variantai, kuriuos gali rinktis moteris. „Apvalūs implantai gali būti ergonominio arba paprasto gelio – pastarasis suteikia didesnį „push up“ efektą, vadinasi, krūtinė atrodys mažiau natūrali. Ergonominiai implantai taip nesukelia krūtų, tad šios atrodo natūraliau“, – paaiškina D. Bagdanavičius.

Norinčios visiškai natūralaus efekto, pasak gydytojo, turėtų rinktis anatominį arba lašo formos implantą – tada bus tikrai sunku pastebėti, kad krūtinė yra dirbtinė.

Svarstančioms, keliais dydžiais galima krūtinę pasididinti, gydytojas paaiškina, kad viskas priklauso nuo krūtinės ląstos ir matmenų. „Jeigu išmatavimai leidžia dėti didesnį implantą, o jo kraštai nėra matomi, tai galima padidinti, tarkime, ir nuo A iki D dydžio“, – patikina jis.

Specialisto teigimu, jeigu matmenys leidžia, tiek padidinti galima jau pirmuoju kartu. Tiesa, kitu atveju tektų pakartotinai atlikti operaciją arba taikyti hibridinį metodą – dėti implantą, atitinkantį moters matmenis, ir kartu savais riebalais užpildyti visą krūtinę.

Tačiau, jeigu krūtinės ląstos apimtis ypač maža, drastiškai didinti krūtinės tikrai nerekomenduojama, nes galutinis rezultatas gali atrodyti ypač nenatūraliai, nugarai tektų neproporcingai didelis krūvis, o ir fiziologiškai gali būti neįmanoma to padaryti.

Svarbiausia – prisižiūrėti

Gydytojas pastebi, kad po operacijos pacientės įgauna didesnį pasitikėjimą savimi. „Jos noriai demonstruoja krūtinę – renkasi sukneles su gilesne iškirpte, nusiperka naujus maudymosi kostiumėlius, atskleidžiančius jų moteriškumą. Žiūrint į jas matai kitas moteris – švytinčias ir nesigėdijančias parodyti, ką turi gražaus“, – šypsosi plastikos chirurgas.

Chirurgo teigimu, gyvenimas po operacijos gali tik pagerėti, kadangi implantai netrukdo jokiai įprastinei veiklai. Pavyzdžiui, manoma, kad moterys, turinčios implantus, negali žindyti savo mažylių, tačiau, pasak jo, tai nėra tiesa.

Tačiau gydytojas primena, kad nereikėtų pamiršti savimi rūpintis ir prisižiūrėti, net visiškai sugijus krūtims. „Dauguma gamintojų garantuoja, kad jų implantai – visam gyvenimui, ir jų keisti nereikia. Tai iš dalies yra tiesa, tačiau įmanoma mechaniškai pažeisti implantą“, – įspėja specialistas.

Dėl šios priežasties jis visoms moterims rekomenduoja pasidaryti krūtų echoskopinį tyrimą kas porą metų – taip ultragarso pagalba bus galima įvertinti implanto būklę. „Jeigu implantas nėra pažeistas – jo keisti tikrai nereikia, – įsitikinęs „Gijos Klinikų“ plastikos chirurgas Darius Bagdanavičius.

 

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.