Viešojoje erdvėje vyrauja nuomonė, kad plastinės operacijos reikalingos tik gražiai atrodyti norinčioms moterims, o vyrai yra gražūs tokie, kokie yra. Ar tikrai? O gal vyrams irgi reikia plastinių operacijų, ir nebūtinai tik dėl grožio? Apie vyrus ir plastines operacijas žurnalui A-ZET papasakojo „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai Mantas Sakalauskas, Giedrius Stankevičius ir Karolis Černauskis.
Anot jų, plastinė chirurgija vyrams yra tokia pat naudinga ir reikalinga kaip ir moterims. Kitaip sakant – ne išimtis, o taisyklė. „Pastaruoju metu mūsų vyrų visuomenė vis labiau žengia vakarų šalių diktuojama kryptimi ir siekia tobulėti ne tik technologijose, bet ir savęs suvokimo, analizės, sveikatos kryptimi, todėl neišvengiamai atsiranda daugiau dėmesio savo gerai savijautai bei grožiui. Dėl to aiškiai pastebimas ženkliai didesnis stipriosios lyties atstovų susidomėjimas plastine chirurgija. Statistiškai, galėčiau vertinti, kad apytikriai kas šešta užklausa yra gaunama iš vyrų“, – teigė G. Stankevičius.
„Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas M. Sakalauskas pastebėjo, kad vyrams atliekamų operacijų spektras yra gan platus. „Vyrams atliekamos įvairios plastinės veido operacijos: viršutinių ir apatinių vokų plastika, antakių pakėlimas, nosies plastika, riebalų persodinimas į veidą, vyresniems pacientams – veido patempimas. Dažniausiai pasitaikančios plastinės kūno operacijos: ginekomastija, riebalų nusiurbimas, vyrams, netekusiems daug svorio, atliekama pilvo plastika, žastų, šlaunų, nugaros plastika. Operacijų išties nemažai. Vienu metu buvo itin išpopuliarėjusios plastinės varpų operacijos, tačiau jos nesuteikia tokio rezultato, kokio vyrai tikisi ir šių operacijų populiarumas sumažėjo“, – pastebėjo M. Sakalauskas.
Jo kolega gydytojas K. Černauskis kaip dažniausiai vyrams atliekamas plastines operacijas išskyrė viršutinių vokų plastiką, padidėjusios krūtinės liaukos šalinimą (ginekomastijos operaciją), perteklinių riebalų nusiurbimą, taip pat korekcines kūno operacijas po žymaus svorio netekimo, pavyzdžiui, pilvo plastiką, 360° liemens plastiką, žastų, šlaunų bei kt. plastines operacijas.
Specialisto teigimu, pastaruoju metu vyrai aktyviai domisi ir HD kūno kontūravimu – liposukcija. „Šiuo metodu galima išryškinti natūralius raumenų reljefus, suteikti kūnui atletiško, sportiško
kūno vaizdą. Visgi dažniausiai į plastikos chirurgus kreipiasi sveikatos problemas išspręsti norintys vyrai. Geriausias pavyzdys tikriausiai būtų ginekomastijos operacija, viršutinių vokų plastika ir operacijos po masyvaus svorio netekimo. Atlikus viršutinių vokų plastiką ir pašalinus perteklinę odą, dingsta akių perštėjimas, dirginimas, ašarojimas, pagerėja regėjimas. Ginekomastija – padidėjusi vyriška krūtinė – taip pat sukelia skausmą, diskomfortą, tempimą. Pašalinus išvešėjusias krūties liaukas, tokie simptomai dingsta. Pacientai po masyvaus svorio netekimo kovoja su didžiuliais perteklinės odos kiekiais. Tokiu atveju odos klostėse gali atsirasti paraudimai, perštėjimas, žaizdelės, infekcijos, grybelio požymiai. Esant minėtiems simptomams ir pašalinus perteklinę odą nuo bet kurios probleminės srities, pacientai ne tik džiaugiasi pasikeitusiu kūnu ir puikiu estetiniu rezultatu, bet ir išnyksta buvę nusiskundimai“, – konstatavo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.
Kadangi iki šiol dažniausiai plastinės chirurgijos centruose lankosi moterys, neišvengiamai kyla klausimas, ar plastines operacijas atlikti vyrams nėra sudėtingiau nei moterims? Taip tikrai nėra. Vyrų tik tvirtesni audiniai ir geresnė kraujotaka, kuri gali iššaukti didesnį kraujavimą, bet tai tikrai nesukelia didelių problemų. Pooperacinis laikotarpis iš esmės visų panašus. Pasitaiko atvejų, kai vyrai tiesiog linkę mažiau kalbėtis ar dalintis savo emocijomis ir dėl to kenčia skausmą, kai tai tikrai nėra būtina“, – samprotavo „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas M. Sakalauskas.
Stankevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad vyrai dažniau turi žalingų įpročių ir kartais prasčiau laikosi nustatyto režimo po operacijos. „Šie konkretūs veiksniai tikrai stipriai lemia pooperacinio laikotarpio eigą, bet pačios operacijos truputį užtrunka ilgiau tik dėl to, kad įprastai vyrų kūno masė ir sudėjimas yra didesni, nei moterų“, – pastebėjo G. Stankevičius.
Kalbėdamas apie plastinės chirurgijos ateities perspektyvas „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas teigė, kad pastaruoju metu plastinė chirurgija žengia natūralesniu keliu. „Vis rečiau norima iš esmės keisti žmogaus bruožus, kūno sudėjimą ar bendrą išvaizdą, dabar dažniausiai plastine chirurgija siekiama sugrąžinti prarastas formas, pakoreguoti amžiaus pakitimus, todėl tai – neišvengiamai tampa neatsiejama gyvenimo dalis. Aiški kryptis – judėjimas pasitikėjimo link. Kuo didesnio pasitikėjimo plastikos chirurgu ir kuo didesnio pasitikėjimo savimi“, – kalbėjo G. Stankevičius.
Pasak M. Sakalausko, plastinių operacijų ateitis – perspektyvi, o ateityje tikėtina vis daugiau žmonių rinksis plastines operacijas: „Gerėjant šalies ekonomikai šios operacijos tampa prieinamos vis didesnei visuomenės daliai, o ką jau kalbėt apie tai, kad atrodyti ir jaustis gerai norime kiekvienas. Mano, kaip plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo tikslas išgauti kuo natūralesnį, subtilesnį ir maksimaliai pacientą tenkinantį rezultatą“.
Jam pritarė ir K. Černauskis. „Tendencijos visada keičiasi ir keisis, bet tai natūralu. Anksčiau vyravo dirbtinumo, nenatūralumo standartai, o dabar žmonės tiesiog nori jaustis sveiki ir pasitikėti savimi, bei pašalinti, pakoreguoti turimas problemas, kurios neleidžia jaustis iki galo gerai. O vyrus noriu dar kartą padrąsinti ir pakartoti, jog plastinė chirurgija vyrams yra visiška norma“, – konstatavo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas.
Šaltinis: žurnalas A-ZET