Titulinis / Naujienos / Plastinių operacijų tendencijos

Plastinių operacijų tendencijos

Plastinės operacijos tampa vis labiau prieinamas ir patrauklus būdas įvairioms estetinėms bei sveikatos problemoms spręsti. „Gijos Klinikų“ specialistai atskleidžia, kokios plastinės operacijos šiuo metu populiariausios ir kada reikėtų kreiptis konsultacijai.

Pilvo plastika

„Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės bei abdominalinės chirurgijos gydytojas Karolis Černauskis pasakoja, kad pilvo plastikos operacijos dažniausiai atliekamos gimdžiusioms moterims, kurios po nėštumo turi prasiskyrusius tiesiuosius pilvo raumenis, strijų paženklintą apatinės pilvo dalies odą. Tačiau daugėja žmonių, kurie kreipiasi į plastikos chirurgus netekę daug svorio, dėl ko atsiranda daug laisvos odos ant pilvo ir kitų kūno vietų. Perteklinės odos klostės iššunta, susidaro žaizdelių. Tokiems pacientams atlikus pilvo plastikos operaciją gerokai pagerėja tiek fizinė, tiek psichologinė savijauta bei gyvenimo kokybė.

Dar viena pacientų grupė – turintys išvaržas (bambos, baltosios linijos, pooperacines) įvairiose pilvo srityse. Jeigu diagnozavus pilvo sienos išvaržą pastebimas ir pilvo odos perteklius apatinėje dalyje, taip pat negražūs buvusių operacijų randai, tokiu atveju išvaržos plastika derinama su pilvo plastika – operacijos metu gaunamas puikus estetinis vaizdas ir išoperuojamos išvaržos, kurios gali komplikuotis.

Pastebėti

„Pilvo tyrimas ultragarsu padeda tiksliai nustatyti pilvo raumenų prasiskyrimą (diastazę), jo plotį, galimas išvaržas. Tačiau ir pačioms prasiskyrusius pilvo raumenis nesunku pastebėti: pilvas atsikišęs, praradęs plokštumą, pavalgius išsipučia, lieknesnės moterys gali net užčiuopti ar matyti tarpą tarp pilvo tiesiųjų raumenų. Jei tarp raumenų telpa 2–3 pirštai, greičiausiai turite diastazę, – paaiškina specialistas. – Iš pradžių rekomenduojama išbandyti kineziterapiją ir sportą. Jei tai nepadeda, galima kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus.

Po pilvo plastinės operacijos, kai kartu koreguojama diastazė, 6–8 savaites svarbu nešioti specialų kompresinį korsetą arba diržą. Apie porą mėnesių vengti fizinio krūvio, o pratimus pilvo raumenims pradėti tik praėjus 3 mėnesiams po operacijos. Pooperaciniam tinimui mažinti rekomenduojami limfodrenažiniai masažai.“

 

„Mommy makeover“

Vis labiau populiarėjanti kompleksinė plastinė operacija. „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Mantas Sakalauskas pasakoja, kad jos metu operuojamos bent dvi sritys, pvz., krūtys ir pilvas. „Operacijos pavadinimas išduoda, kad dažniausiai ji atliekama moterims dėl pasikeitusių formų po nėštumo, tačiau dažnai kreipiasi daug svorio netekusios moterys ar varginamos tam tikrų nepageidaujamų anatominių požymių, kuriuos galima koreguoti, – sako specialistas. – Operuojant gali būti atliekamas krūtų pakėlimas ir / arba jos didinimas implantais, krūtų mažinimas, riebalų persodinimas bei pilvo plastika. Dažnai kartu derinamas ir riebalų nusiurbimas nuo juosmens, nugaros ar kitų sričių, riebalų persodinimas į sėdmenis.“

Kompleksinės operacijos privalumai

Gydytojas M. Sakalauskas pabrėžia, kad kompleksinę operaciją galima atlikti tik tada, kai moteris neturi sunkių gretutinių ligų, žalingų įpročių, jos KMI nėra per didelis, geri kraujo tyrimo rodikliai. Tokiu atveju kompleksinės operacijos nėra pavojingos. „Pagrindiniai kompleksinės operacijos privalumai: viena anestezija, vienas skausmingas periodas, vienas reabilitacinis periodas, vienas nedarbingumo epizodas, geriau pastebimas rezultatas, nes pakoreguojamos kelios sritys, ekonominė nauda, nes operacijas atliekant kartu bendra kaina yra mažesnė. Geriausia, jei operacija netrunka ilgiau kaip 4,5 val.“, – sako pašnekovas.

Po „Mommy makeover“ operacijos rekomenduojama 2 mėnesius vilkėti kompresinius rūbus, taikyti limfodrenažinius masažus. Sportuoti galima praėjus 2 mėnesiams. Labai svarbu bent metus vengti tiesioginių saulės spindulių, kad neliktų ryškių randų. Į fizinį darbą leidžiama sugrįžti po 3–5 savaičių, dirbti nuotoliniu būdu prie kompiuterio galima ir po savaitės.

Krūtų dailinimas

„Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Giedrius Stankevičius krūtų operacijas išskiria kaip vienas populiariausių. „Krūtų korekcijos operacijų būna įvairių: krūtų pakėlimas, krūtų pakėlimas ir didinimas implantais, tik didinimas implantais ar krūtų korekcija savais riebalais. Dažnai tik po pokalbio su gydytoju bei išsamios apžiūros priimamas sprendimas, – sako specialistas. – Krūtų korekcijos metu atliekami pjūviai skiriasi atsižvelgiant į pasirinktą korekcijos pobūdį. Pavyzdžiui, kai krūtys užpildomos savais moters riebalais, pjūvis vos pastebimas. Krūtis didinant implantais, pjūvio dydis skiriasi nuo pasirinktos pjūvio vietos bei implanto dydžio. Atliekant krūtų pakėlimo operaciją galimos pjūvio vietos: aplink areolę („donut“), pjūvis aplink areolę ir vertikalus pjūvis („lollipop“), pjūviai aplink areolę, vertikalus ir horizontalus („ancor“). Visi šie pjūviai galimi kartu su implantacija, kai norima ir pakelti, ir padidinti krūtinę.“

Ne tik dėl grožio

Populiarus mitas, kad krūtų korekcija atliekama vien dėl estetinių priežasčių. Gydytojas G. Stankevičius atkreipia dėmesį, kad nuo krūtų dydžio ir padėties priklauso moters laikysena, kvėpavimas, vidaus organų veikla, kraujotaka. Didelį poveikį tai daro ir moters emocinei būsenai. „Dažnai sprendžiamos sveikatos ar psichologinės problemos, o estetiškai patrauklus rezultatas tampa lydinčiuoju aspektu. Pavyzdžiui, krūtų mažinimas pirmiausia yra sveikatos problemas sprendžianti operacija, nes po jos praeina nugaros ir pečių lanko skausmai, išnyksta iššutimai po krūtimis bei liemenėlės įspaudų problema, – pastebi gydytojas. – Krūtų mažinimo, pakėlimo, didinimo ir kompleksinės operacijos atliekamos ne anksčiau nei praėjus 6 mėnesiams nuo žindymo pabaigos, nes žindant išsiskiria hormonų, kurie trukdo sklandžiam gijimo procesui. Taip pat krūtų operacijos nėra tikslingos ateityje planuojant nėštumą, nes jo metu krūtys patiria itin daug pokyčių ir gali pakisti operacijos metu pasiekti rezultatai.“

Mažiausiai varginantis gijimas – po krūtų didinimo riebalais ir pakėlimo. Tada moters veikla apribojama 2–3 savaitėms. Jeigu operacijai naudojami implantai, ribojimai labiau priklauso nuo darbo pobūdžio. Didžiausias apribojimas po operacijos – nerūkyti. Taip pat negalima šlapinti žaizdos (laikotarpis priklauso nuo operacijos pobūdžio), per anksti užsiimti aktyvia veikla, mėgautis pirtimi. Jei kyla abejonių, kreiptis į operavusį gydytoją.

Verta žinoti

  • Pilvo tiesiųjų raumenų diastazė pasitaiko apie trečdaliui gimdžiusių moterų.
  • Diastazės rizika padidėja, jei nėštumas daugiavaisis arba gimdoma pamečiui.
  • Rizikos veiksnys – silpnas pilvo presas, todėl prieš nėštumą ir laukiantis jį reikia stiprinti.
  • Krūtų mažinimo, pakėlimo, didinimo ir kompleksinės operacijos atliekamos ne anksčiau nei praėjus 6 mėnesiams nuo žindymo pabaigos, nes žindant išsiskiria hormonų, kurie trukdo sklandžiam gijimo procesui.
  • Pilvo raumenų patikra rekomenduojama po gimdymo praėjus 1,5–2 mėn., kai gimda pasiekia įprastą dydį.
  • „Mommy makeover“ operacija pasaulyje atliekama bent 30 metų.
  • Prieš ir po plastinės operacijos rekomenduojama nerūkyti bent mėnesį, nes viena cigaretė gijimo laikotarpį pailgina mažiausiai pusvalandžiu.

 

Šaltinis: žurnalas Prie Kavos. 

Užsisakydami naujienlaiškį gausite aktualią informaciją apie medicinos inovacijas, klinikos gydytojus ir specialius pasiūlymus.