Titulinis / Paslaugos / Ortopedija-traumatologija / Kaunas / Menisko transplantacija naudojant kelio sąnario menisko regeneracinę matricą ACTIFIT
Specialistai
Paslaugos

Menisko transplantacija naudojant kelio sąnario menisko regeneracinę matricą ACTIFIT

Registruokitės konsultacijai su operuojančiu gydytoju

Pasaulyje jau daugiau nei dešimt metų sėkmingai atliekamos artroskopinės menisko implantacijos operacijos jau šimtams pacientų padėjo pamiršti traumų metu patirtus kelio sąnario pažeidimus ir jų sąlygotus nepatogumus bei atitolino arba padėjo visiškai sustabdyti kelio sąnario osteoartrozės atsiradimą ir progresavimą.

Patyrus kelio sąnario meniskų plyšimą, artroskopinės operacijos metu plyšę menisko audiniai dažniausiai iš dalies arba pilnai pašalinami, todėl kelio sąnario kremzlei po tokių operacijų tenka didesnis nei įprastai fizinis krūvis, ir kelio sąnarys palaipsniui gali pradėti degeneruoti.

Žinomiausi pasaulio chirurgai, atliekantys artroskopines kelio sąnario operacijas, nuolat ieško būdų, kaip išsaugoti meniskus arba, jei jau tenka juos pašalinti, – kaip juos atstatyti ir pakeisti biologiniais menisko karkasais.

„Gijos Klinikose“ jau yra galimybė atlikti meniskų atstatymo implantacijos operacijas, panaudojant dirbtinę menisko matricą-karkasą ACTIFIT, pagamintą iš labai tvirtos biomedžiagos. Šie meniskų pakaitalai-karkasai yra biologiškai suderinami, ir įsodinti į kelio sąnarį labai gerai integruojasi, prigyja ir užtikrina menisko regeneraciją bei įgalina meniskų defektų atstatymą. Pasaulyje jau yra atlikta daug tokių operacijų, o klinikiniai rezultatai parodė, kad ši menisko matrica-karkasas ACTIFIT perauga nuosavomis žmogaus ląstelėmis ir puikiai atlieka pašalinto menisko funkciją. Tokiu būdu sumažėja skausmas, pagerėja žmogaus fizinis aktyvumas ir sustabdomas arba atitolinamas degeneracinės sąnario ligos-osteoartrozės progresavimas.

Artroskopinės kelio sąnario menisko implantacijos metu menisko implantas stabiliai fiksuojamas specialiais menisko fiksatoriais (vienos operacijos metu naudojama nuo 6 iki 8 menisko fiksatorių), kurie užtikrina menisko prigijimą ir integraciją į kelio sąnarį. Šiai sudėtingai rekonstrukcinei operacijai atlikti būtini brangūs technologiniai prietaisai ir implantai. Unikalios artroskopinės operacijos metu visa menisko matricos ACTIFIT įsodinimo procedūra atliekama pilnai endoskopiškai, be didelių pjūvių, neatveriant kelio sąnario, o operacijos eiga stebima monitoriaus ekrane. Operacijos itin sėkmingos, pacientai jau kitą parą po sudėtingų menisko implantacijų operacijų išleidžiami į namus.

Operacijos metu naudojama ACTIFIT matrica:

  • pagaminta iš labai tvirtos biomedžiagos (nenaudojant žmogaus ar gyvūno audinių);
  • tarnauja kaip pagrindas sėkmingai menisko regeneracijai – palengvina ir pagreitina jo atsinaujinimą;
  • dėl optimalaus poringumo perauga nuosavomis paciento ląstelėmis ir skatina audinių regeneraciją;
  • standumas, atsparumas plyšimui ir spaudimui užtikrina struktūrinę atramą regeneracijos periodo metu;
  • eliminuoja ligų, pvz. kempinligės, pernešimo galimybę.

Operacijoms registruojame tik po konsultacijos su operuojančiu gydytoju.

Konsultuojantis ir operuojantis specialistas