Titulinis / Naujienos / Gabrielė Rutkauskienė-Vasha: šį kartą gultis ant operacinės stalo kur kas drąsiau

Gabrielė Rutkauskienė-Vasha: šį kartą gultis ant operacinės stalo kur kas drąsiau

Atlikėjai, drabužių kūrėjai ir nuomonės formuotojai Gabrielei Rutkauskienei-Vashai šiandien „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas D. Bagdanavičius atliks bambos išvaržos operaciją.

Pilvo sienos (bambos) išvarža – tai patologija, kuomet dalis organo ar audinio išsikiša per silpną raumens sieną, supančios pilvą, į poodį. Išvaržos yra gana dažnos ir nebūtinai pavojingos, tačiau kartais gali sukelti skausmą, diskomfortą arba palaipsniui didėti. „Pavojingiausia, kai neoperuojama išvarža įstringa ir sukelia organizmui nepageidaujamų komplikacijų. Tokiu atveju pacientui reikalinga skubi medikų pagalba“, – pasakoja „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius.

Visas išvaržas galima suskirstyti į įgimtas (jos pasireiškia iškart po gimimo ar kiek vėliau) ir įgytas (jas iššaukia sunkių daiktų kėlimas, nutukimas, nesubalansuota mityba, išsiskyrę pilvo raumenys per nėštumą ar po jo ir pan.). Gabrielės Rutkauskienės-Vashos bambos išvaržą išprovokavo nėštumas, kurio metu šiek tiek prasiskyrę pilvo raumenys lėmė bambos išvaržos susidarymą. „Kadangi pilvo raumenys yra prasiskyrę minimaliai, o ir vaikų dar ateity planuoju turėti (šypteli), tai su gydytoju D. Bagdanavičiumi nusprendėme šį kartą atlikti tik bambos išvaržos ir aplink ją esančios odos pertekliaus šalinimo operaciją“, – pasakoja žinoma moteris.

Pilvo sienos (bambos) išvarža (-os) ir pakitusi bambos estetinė išvaizda – daugumos gimdžiusių moterų problema. Tokia iš pirmo žvilgsnio atrodanti smulkmena kaip susidaręs nereikalingas odos perteklius aplink bambą gali sukelti psichologinį diskomfortą, norą ją paslėpti, pavyzdžiui, po vientisu maudymosi kostiumėliu.

Vasha pasakoja, kad pradėjus aktyviai sportuoti sporto salėje vis dažniau pajausdavo tempimą pilvo srityje, ypač aplink bambą. Žinoma, dar ir iki šių pojūčių buvo galima užčiuopti išvaržą – apvalų bambos iškilimą  – pirštų pagalvėlėmis, tačiau negalėjimas atsipalaiduoti užsiimant mėgiama veikla – paskatino priimti sprendimą operuotis.

Moteriai 2019 m. lapkritį „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius atliko krūtų didinimo implantais operaciją, todėl Vasha prieš šią operaciją jaučiasi daug drąsiau: „Gijos Klinikose“ jaučiuosi kaip namuose, visi teigiamai nusiteikę ir labai malonūs, personalas jau pažįstamas, o plastikos chirurgu D. Bagdanavičiumi pasitikiu 100 procentų! Klinikose jau net turiu savo mėgiamą palatą“, – juokiasi moteris.

Lyginant su krūtų didinimo implantais operacijos pooperaciniu laikotarpiu, apribojimų šį kartą teks laikytis žymiai mažiau. Gabrielei apie 2 mėnesius po operacijos reikės riboti aktyvią fizinę veiklą ir nekelti sunkių daiktų bei 2 savaites po operacijos perrišinėti žaizdas.